Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen gyorsan alakul ki egy...

Milyen gyorsan alakul ki egy rosszindulató csomó a mellben?

Figyelt kérdés
Egy csomó van a jobb mellemben, amivel fél évente járok ellenőrzésre, azon kívül az egyik mellemben összesen 4 cm-es átméröjű ciszta van (ami nő is) és a másik mellem is tele van cisztákkal. Nem kell a cisztákat kezelni, azt mondta a doki, nem is fáj. Mivel ilyen sok csomócska van a mellemben, nem tudnám magamnak felfedezni, ha kialakulna esetleg egy rosszindulatú csomó is. Épp azért mert olyan sok csomó van a mellemben. Szerintetek ha ki is alakulna valami, fél év (amíg a következő ellenőrzésre megyek) elég idő lenne arra, hogy egy rosszindulatú csomót még 100%-osan lehessen kezelni? Ez csak egy feltevés, remélem sosem alakul ki egy ilyen csomó.

2019. szept. 25. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A javasolt szűrővizsgálati időket pont ezért adják meg, hogy ne válhasson kezelhetetlenné a probléma.
2019. szept. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, csak hogy ha netán kialakulna egy ÚJ csomó, ami rosszindulatú lenne, és ha azt csak fél év után, azaz a következő vizsgálaton fedeznék fel, de már ott lenne 5-6 hónapja, hogy az késő lenne-e arra, hogy 100%-san lehessen kezelni, vagy sem. Ez volt a kérdésem :)
2019. szept. 25. 13:16
 3/6 A kérdező kommentje:
Mert nem járhatok orvoshoz 2-3 havonta, mert épp nem tudom, hogy melyik új csomó és melyik régi. Irigylem azokat a nőket, akik rendesen tudják ellenőrizni a mellüket. De nekem ez tizenakárhány csomóval nem megy.
2019. szept. 25. 13:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem az ultrahangos orvos,hogy a cisztakkal(vizzel teli folyadek) nem kell foglalkozni. Azok jonnek mennek. En nem is vizsgalgatom magam,mert kb 10-10 csomonak erzodo valamit tapintok mindketto mellemben. De ezek csak mirigyek. Minden uh-m eddig rendben volt.
2019. szept. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es köszi a választ. De akkor mégis hogyan lehet szerinted kitapintani egy rossz csomót és megkülönböztetni a cisztáktól és a mirigyektől?
2019. szept. 27. 10:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Szerintem hagyd abba ezt az onvizsgalatot. Ha van ra keret,akkor menj el inkabb 3 havonta magan uhra. Ha nincs ,akkor jarj el felevente sztkba ahogy az orvos mondta. Egy tipp: mióta sportmelltartot hordok es nem azt a kenyelmetlen merevitos melltartot azota egy darab cisztam sincs. Meg abbahagytam a fogamzasgatlot. Lehet ez is kozrejatszott. De a merevitos melltarto nem engedi,hogy rendesek aramoljon a ver. Nem engedi,hogy normalis legyen ott a keringes. En betiltanam az osszes merevitos melltartot. Szerintem egy kinzas a legtobb nonek,csak hat ugye az a divatos,meg a push up. En inkabb jarkalok laposabb mellekkel,minthogy jarkaljak az onkologiara....
2019. szept. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!