Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire veszélyes s okozhat-e...

Mennyire veszélyes s okozhat-e korai halált a crohn betegség?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek valakit, de szörnyű az a tudat, hogy mi lesz a jövönkkel...

Valakinek személyes tapasztalata?


Odafigyelek mindig mindenre étkezésre főleg, gyógyszert szedi rendesen.

Ezekkel meddig lehet s el lehet-e kerülni a bajt? :'(



2019. szept. 25. 18:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

A Crohn betegség még az orvostudomány számára is nagyon tapasztalatlan terület, még kutatják a miértjét, a kialakulását, mert megnehezíti a dolgukat, hogy nem minden Crohn beteg egyforma.

Arról nem hallottam, hogy korai halált okozhat, de az biztos, hogy egyelőre a gyógyszerekkel és a megfelelő étrenddel megfékezhető a súlyosság.

Szerintem ha a te problémádat nézzük lelki okokból: Nem az a lényeg, hogy a te életed végéig melletted maradjon, hanem te maradj mellette amíg csak lehet. De ez egészséges emberek közt is így kellene, hogy legyen.

2019. szept. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyéni variációk vannak, igazából nem az élettartam hanem az életminőség lesz nagyon rossz. Előbb-utóbb összesülnek a beleik és jön a műtét, majd még egy műtét majd még egy. Végül túl rövid lesz a maradó bélszakesz, állandó hasmenés esetleg stoma... Fogyás, erőtlenség, másodlagos daganatok a folyamatos gyulladás miatt...


Az, hogy ebből mi jön ki teljesen egyénileg változik, vannak új gyógyszerek több kevesebb sikerrel.

2019. szept. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

"Nem az a lényeg, hogy a te életed végéig melletted maradjon, hanem te maradj mellette amíg csak lehet."


Ezzel pedig rohadtul nem értek egyet. Ilyet csak és kizárólag annak van joga mondani aki már éveket-évtizedeket leélt egy gyógyíthatatlan krónikus beteg mellett és tudja, hogy ez mit jelent.

Én orvos vagyok, de biztos, hogy se egyes típusú cukorbeteggel, se Crohnossal, se semmi hosszú, súlyos, krónikus betegségben szenvedővel nem akarnék hosszútávú kapcsolatot, mert pontosan tudom, hogy ez előbb-utóbb mivel jár.

2019. szept. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Most lesz csak az első randink...

Én mindig mindent megtettem a páromért. (Megcsalt az ex 6 év után)

Most se lesz kivétel, odateszem magam ahogy szoktam s szeretném is.


Már átnyàlaztam rengeteg oldalt, belementem bio-kémiába is.

Tudok neki segíteni s akarok is!


Megszerettem nagyon!

2019. okt. 13. 21:22
 5/12 A kérdező kommentje:

S igen, ott a pont. Mivel jár...


Szörnyű volt a felmenőimet is ápolni, ahogy leépültek...

A combnyaktöréstől, az agysorvadàsig.

Nem kellemes mikor nagykést belevágja a dédid a kezedbe, mert fel se ismer s azt hitte bántani akarom s hogy ki a franc vagyok...

Izomsorvadásos volt másikuk...


Nem hogy egy súlyos beteget ápolni majd én is öreg testben ott mellette.


Mamám se bírta sokáig dédimet, hiszen öreg s fáradt volt ő maga is.

Nekünk ugye suli, meló egyszerre, de ahogy tudtunk segítettünk.


Lelkileg nagyon megviseli az embert, nem csak fizikailag, főleg akkor ha egyszerre több hozzám tartozóval van gond.....


Alig fél év alatt 6 hozzámtartozó húnyt el.

Dédim temetésére nem is emlékszem csak az elfeketült beszűkülő látószögre és a sárra/fűre ami lábam előtt volt, könnyel teli szemekkel melyből ömlöttek a cseppek.


Tudom mivel jár valakit gondozni...

2019. okt. 13. 21:32
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
6éve diagnosztizált crohn beteg vagyok. Azóta született természetes úton egy gyönyörűszép kislányom is. Van élet crohnnal is :)
2019. okt. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Haverom 11 éve crohn beteg. Sokkal jobban látszanak rajta a szteroid mellékhatásai mint a betegség tünetei.
2019. nov. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Urolsó! Milyen mellékhatások?
2019. nov. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
közismertek a szteroidok mellékhatásai
2019. nov. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Számomra nem. De akkor ne írd le
2019. nov. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!