Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » HIV fertőzött lennék?

HIV fertőzött lennék?

Figyelt kérdés

2.5 éve voltam egy nővel. Csókolóztunk és orálisan kielégített, csak ő engem.


Utána 2 héttel voltam vérplazmát adni. Ezután pár nappal belázasodtam. Ilyenkor a nyirokcsomóim a nyakamban megnagyobbodtak, nem fájóan, és nem nagyra nőttek, de jól tapinthatóak. A mai napig ugyanígy meg vannak nagyobbodva.

(Többször nézték már UH-n, és vérképet is néztek, nem találták okát - hacsaknem a refluxom miatt).


A karomon nemrég kijött az érdesség, a sok faggyú miatt, elvileg a faggyútúltermelés is tünet lehet.


Most olvastam cikket a tünetekről, és nagyon elkezdtem félni. Természetesen megyek tesztre, de az legalább még 1.5 hét lesz, mire eredményt kapok.


Valaki tud minnél gyorsabb teszt lehetőséget?


(Még az fordult meg a fejemben, hogy a vérplazma adáskor túl közel voltam a kimutathatósághoz, de vajon mielőtt felhasználják, letesztelik, mikor már kimutatható? És ezesetben ha pozitív, akkor értesítenének?


21.f


Köszönöm az értelmes válaszokat..



2019. szept. 29. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
Igen, és melegen ajánlom, hogy rohanj dokihoz ha akarsz élni még amennyit csak lehet (így is jóval kevesebbet fogsz). Egyébként felelőtlen voltál.
2019. szept. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

Ha már ennyit olvasol utána, akkor azt is tudhatnád, hogy nyállal nem terjed...

2019. szept. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bárki lehet fertőzött.

A plazmaadás viselt meg valószínűleg, azért voltál utána rosszul.

2019. szept. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kicsi a valószínűsége, nyállal nem nagyon terjed ez a vírus. Ha volt mikrosérülés a szájában, ami vérzett, és neked is a péniszeden, akkor lehetséges. Természetesen a legbiztosabb, hacsak felmerül a gyanú, hogy elmész tesztre. Most már kimutatja. Veszítenivalód nincs. Amennyiben pozitív lennél, sem kell kétségbeesni, mert maga az antiretrovirális kezelés ma már nagyon jó, ha amellett egészséges életet élsz, hogy kivédd a hosszútávú mellékhatásait, teljes, tünetmentes élethosszt élhetsz HIV-vel is. Sajnos a plazmaadás, ha 2 héttel volt csak később, és megfertőződtél, ablakperióduson belül történt, így nem csak hogy nem szűrhettek ki, de ebben az esetben sikerült fertőzött plazmát úgy leadni, hogy az átcsúszott az ellenőrzéseiken. Ezért nem szabad a vér-meg plazmaadást tesztelgetésre használni rizikócsoportba tartozó embernek. De nyugalom: kicsi az esély, más nemi betegségeket könnyebben szedhettél össze. A tesztre persze menj el, és javaslom, hogy nézesd meg a szifiliszt is, de valószínűleg a doki is mondani fogja.
2019. szept. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ettől az akciótól tuti nem lettél aidses. De elárulom ha elkaptad volna 2 héttel utána még semmilyen tüneted nem lenne. Nem tudom mióta nagyobbak a nyirokcsomóid de ha már több hónapja akkor a hematológiára kérj egy beutalót. A legvalószínűbb az alapján amit leírtál, hogy elkaptál valami fertőzést ( nem a hölgytől) és amiatt volt a láz meg a nyirokcsomó nagyobbodás. Van hogy több hét vagy 1-2 hónap amíg összehúzódnak. Biztos nem vagy Hív fertőzött nyállal nem terjed.
2019. okt. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Olyan is van hogy egy fertőzés miatt megnőnek a nyirokcsomók és úgymaradnak. Hematológiára lemennék a helyedben a biztonság kedvéért. De ha a vérkeped jó és jól érzed magad nem kell aggódni.
2019. okt. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1.5 éve?

Amúgy szinte lehetetlen a HIV.

2019. okt. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!