Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyenge és zsibbadó végtagok,...

Gyenge és zsibbadó végtagok, fájó izületek?

Figyelt kérdés

Pár hónapja kezdődött a dolog annyival, hogy hamar elfáradtak a végtagjaim, pár hét után már furán zsibbadni is kezdtek, most így pár hónap után pedig már éles, szúró fájdalmat érzek random helyeken a végtagjaimban leginkább a térdem, az ujjaim és a vállam környékén (a jobb lábamban/karomban intenzívebben), arról nem is beszélvbe, hogy milyen harmat gyenge lettem.

Van valami tippetek, hogy mi lehet? Az orvosom azt mondja, hogy a depresszióm miatt lehet. Bélgyulladásom volt majdnem egy évig, pár hete szűnt meg, híztam is 7-8 kg-t (75 vagyok most, 185cm, 26 éves), de az izületeim csak ezután kezdtek el fájni.



2019. okt. 2. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezekre a tünetekre én Millgammát és Magnerotot kaptam, az orvos szerint idegkárosodásom van.

Nekem a kemoterápia után jött elő, ami kimosta a szervezetemből a létfontosságú vitaminokat és nyomelemeket. (A hosszan tartó bélgyulladásnak is ugyan ez a mellékhatása)

2019. okt. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Miben segítenek ezek a gyógyszerek? A gyengeség is elmúlt vagy csak a fájdalmat nem érzed?
2019. okt. 2. 19:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezek segítenek visszépíteni vagy megerősíteni a haldokló idegsejteket. Sajnos ez hosszú ideig tart, hónapokba vagy évekbe is. Az orvos szerint kb. kétszer olyan hosszú idő a felépülés, mint a betegség kialakulása. Légy türelmes, szedj mellé valami komplex multivitamint is, ha anyagilag megteheted.

Nekem két hónap után kezdtek enyhülni a tünetek, de még most is sokszor gyenge vagyok. Majd lesz jobb is, bízom benne. :)

2019. okt. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 BrettShaw ***** válasza:

Előző: neked nem perifériás neuropátiád van? Mert az jellemzően szimmetrikus, a kérdezőnek meg az egyik oldalon intenzívebb, mint a másikon...


Kérdező: elküldött az orvos valamilyen vizsgálatra, vagy csak találgat?

2019. okt. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Konkrétan ezzel kapcsolatban nem küldött el, de év elején a bélgyulladás miatt el kellett mennem párra


[link]


és van egy s1 gerincsérvem is

2019. okt. 3. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!