Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt olyan, akinek pajzsmir...

Van itt olyan, akinek pajzsmirigy alul működése van, és/vagy Hashimotoja, nem igazolódottva glutén érzékenység, de javult a betegsége a glutén elhagyàsàtól?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm!
2019. okt. 3. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Én egyszer voltam allergiavizsgálaton, ahol nem igazolódott az érzékenység. Enyhe mm alulműködésem volt, valószínűleg Hashimoto, bár nem mondta az orvos. Az eliminációs diéta alapján jöttem rá, hogy mennyire nem jó nekem a glutén, mert amikor elhagytam, rövidesen elmúlt az évtizedek óta jelentkező ekcémám. Pár hónappal később a TSH-m és a többi értékem is egészséges tartományba került, és azóta is ott van (1-2 évente nézetem). Ezzel együtt az alulműködésre utaló tünetek is megszűntek.
2019. okt. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*enyhe pm alulműködésem*
2019. okt. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szia, köszi a vàlaszt! Úgy érted, hogy a gluténmentes diéta mellett szűntek meg a tünetek, ugye? Előre is köszi!
2019. okt. 4. 13:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, a gyógyszert is abbahagytam (Letrox).
2019. okt. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :) Akkor lehet, hogy nekem is érdemes lenne kipróbàlnom, csak nehezen tudok lemondani sok glutént tartalmazó ételről..:/ de így, ha màsnak hatàsos, megérné.
2019. okt. 4. 20:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egy próbát megér, max. ha fél év után nem látszik semmi javulás, abbahagyod.

Egyébként én 1 évig tartottam nagyon szigorúan a diétámat (nem csak gluténmentes, sokkal egészségesebben táplálkozom, mint előtte és vitaminokat, étrendkiegészítőket is szedek), azóta néha előfordul, hogy eszem olyan dolgokat is, amikben van glutén, de ez ritka és igyekszem nem túlzásba esni (pl. 1-2 süti vendégségben). Ezzel együtt is legutóbb 1,6 volt a TSH-m és az anti-TPO is normális. A lényeg, hogy nem bombázom napi szinten a szervezetemet gluténnel, és jobb lett az emésztésem. Belülről ugyan nem látom magam, de gondolom, a vékonybelem már jobb állapotban van, így az alkalmi eltévelyedések nem ártanak annyira.

A lisztes ételek kb. 1 hétig hiányoztak, nem volt nehéz megszoknom az új étrendemet.

2019. okt. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, én is valahogy így tervezem.:)
2019. okt. 5. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!