Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A vénák a visszéren kívül...

A vénák a visszéren kívül képesek megbetegedni?

Figyelt kérdés

Másfél éve tart egy nagyon fura betegség, és az a baj nem tudom már hova kéne fordulni mert már kivizsgálásokon voltam.

Kardiológia, neurológia, labor, agyi CT, persze sehol semmi. Sőt még pszichológus is volt.


A lényege a következő: Izmaim remegve mozognak, mint egy rozsdás zsanér. A testemen gyakran érzem különböző helyeken ilyen apró remegéseket változó frekvenciával, mintha a bőr alatti vénák remegnének kb. Test szerte bárhol előfordulhatnak.

Főleg a jobb karomon illetve kézfejemen, de mellette a bal karomon, a két lábfejemen és kicsit a térdhajlatok hátulján kéken áttetszenek a vénák, viszont kidudorodva nincsenek, sőt sokszor inkább laposnak látszanak, például csuklóm belső oldalán sokszor láthatóan teljesen be vannak süppedve.

Kéz és lábfejen néha bizsergést érzek, de nem válik érzéketlenné, illetve van amikor arra ébredek, hogy egyik karom bizsereg teljesen, de mozgatni akkor is tudom nem teljesen olyan mint mikor elfekszi az ember.

A pulzusomat sokszor lüktetve érzem, például a kezem leteszem valahova, és szabályosan tudom számolni a lüktetéseket, de lábfejjel is ha a talpam leteszem sima felületre, illetve néha általában ha valamit csinálok a jobb fülemben is hallom a dobogást.

Pihenéskor pedig a mellkasomban teljesen érzem a pulzusom, van mikor jobban van mikor kevésbé, és elég sokszor nyugtalanul is alszom 1-2 óránként ébredek meg és van hogy nem is sikerül mélyen aludni. Az sem mindegy, hogy melyik oldalon fekszem, bal oldalon csak a dobogást érzem, ha jobbra fekszem, akkor néha a szegycsontomon néha néha ilyen szintén lüktető érzet, illetve nem fájdalom, csak kicsit olyan fura.

Fizikai teljesítőképességben az átlagoshoz képest nem érzek különbséget, sőt, alapvetően a panaszok nyugalomban vannak inkább jelent legjobban pedig elalváskor.

Arra gondoltam esetleg, hogy valami a vénákkal nem stimmelne, így az artériák lüktetését érzem, ahogy ugye a vénák miatt nagyobb bennük a nyomás. Mondjuk vérnyomásomat volt, hogy mérnem kellett egy hétig, ott sem volt kiugró érték.


Valakinek van ötlete, hogy merre kéne keresgélni, mert már nagyon nem látok semmi megoldást magam előtt, és kezd idegileg is úgymond lerombolni. :(



2019. okt. 4. 19:42
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve annyi apróság, hogy kezem, lábam viszonylag hamar elkezd bizseregni, ha úgy ülök akkor lábaim fél perc alatt bizseregnek, de kezeim is ugyanígy nagyon gyorsan kezdenek hangyázni.
2019. okt. 4. 19:47
 2/9 anonim ***** válasza:

Mit ertesz azon, hogy izmaid remegve mozognak? 1) ha pl meg akarod mozditani a karod nem folyamatosan mozog hanem akadozva vagy 2) izomrangasaid vannak, pl latod, hogy az izom kis resze rangatozik a karodon?


Biztos, hogy a testszerte erzett remegesek nem apro izomrangasok?


Hany eves vagy?

2019. okt. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A kis remegések és a remegve mozgás is fenn áll.

Például felemelem a karomat, és engedem le, akkor szó szerint úgy mozog mint egy rozsdás zsanér, remegve, vibrálva, de minden más izmom is, tehát példáúl, ha ülök egyenesen, és dőlök előre akkor a hasizmom is ugyanezt teszi, vagy ágyban felülésnél.


26 éves vagyok.

2019. okt. 4. 20:39
 4/9 A kérdező kommentje:
Meg valamenynire kapcsolódik, hogy hónaljban ilyen duzzanatot érzek, de ez ilyen 5-7 napos periódusokban van, tapintásra nincs ott semmi, de ha leengedem a kezem érzem ott, talán kapcsolatos az ott elmenő erekkel vagy nem tudom.
2019. okt. 4. 20:47
 5/9 anonim ***** válasza:
Neurológián is voltál?
2019. okt. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen. Doki csinált ilyen teszteket, állnom kellett, itt ott megérintenem magam, illetve ilyen tüskés kis görgővel több helyen, hogy érzem e ahogy végiggurgatja, illetve kérte hogy kezét szorítsam meg, akkor érezte Ő is a remegést az izmaimban.
2019. okt. 4. 21:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt irtad, hogy teljesitokepessegben nem erzel kulonbseget. Tehat pl. mindket karodat konnyen fel tudod emelni (fejed fole is), csak amikor leengeded remeg?


Kaptal valamilyen elozetes diagnozist? Ki az az orvos, aki atlatja/atfogja az osszes vizsgalatot? Mit mondtak a neurologian, hogy nem neuorologiai eredetu vagy hogy menj vissza fel ev mulva?

2019. okt. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, pontosan ahogy írod, felemelem akkor siklik úgymond simán lefelé jön a remegés, ahogy " üresjáratban " megy.


Nem találtak semmit, illetve visszamenni sem kellett, annyit írtak rá, esetleges pszichoszomatikus eredet, erre jött ugye a pszichológus, bár úgymond azért ez számomra is egyértelmű volt, hogy nem ilyen eredete van.

A leleteket mindig a háziorvosomnak vittem be egyben, illetve miután megkaptam őket.

2019. okt. 5. 15:23
 9/9 A kérdező kommentje:
Van esetleg valami ötleted? :(
2019. okt. 9. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!