Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagy bajan vagyok és segítségr...

Nagy bajan vagyok és segítségre lenne szükségem? Szétstresszelem magam, szó szerint és ettől megbetegszem. Nem tudom leállítani a stressz érzését. Az immunrendszerem már egy katasztrófa emiatt.

Figyelt kérdés
Ha így folytatom akkor előbb utóbb tényleg valami súlyos bajom lesz. Az ok, hogy volt egy komolyabb betegségem 2 éve ami sok szenvedéssel járt és eléggé magamra maradtam akkor. Azóta úgy érzem nem tartozom sehova, senkihez és félek, hogy újra beteg lehetek. Már kértem segítséget több pszichológustól, pszichiátertől, szedtem nyugtatót is egy darabig, egészséges táplálkozás, vitaminok, nyugtatóteák, relaxációs zenék, önsegítő könyvek és előadások stb. Semmi nem változott. Ez így nem mehet tovább mert minden energiám leszívja a sztressz és képtelen vagyok a normális életre. Nem akarok újabb pszichólussal ugyan arról beszélni, nem akarom csoportos terápián más problémáit hallgatni mert nem érdekel, elég a sajátom is. Nekem ezek nem segítettek csak egyre rosszabb lett attól, hogy újra ismételgettem a múltat már unom is nagyon. Mintha nem létezne más ezen kívül. Úgy érzem az lenne gyógyír ha sok szeretetet, ölelést és törődést kapnék. Ha tartoznék valakihez, valahova, az biztonságot adna. (Nem párkapcsolatra gondolok) Nagyon nehéz ügy így tudom tanácsot adni is nehéz. De ha valaki volt már hasonló cipőben és mégis volna használható ötlete az életmentő lenne.
2019. okt. 5. 10:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

1. Nagyon fontos lenne tudni, mi volt az a betegség, ugyanis attól is függ, milyen módszerrel tudsz kijönni ebböl a körböl.

2. Ahogy írod, sok mindent javasoltak, de érzésem szerint te azt vártad volna, hogy ezek "meggyógyítanak", és nem tettél aktívan semmit a javulásért. PL. a relaxásciós zene csak akkor ér valamit, ha te közben megtanulod a szükséges relaxációs technikákat, a zene csak támogat ebben, de önmagában nem tesz semmit.

3. A pszichológusok is csak akkor tudnak segíteni, ha te elindulsz azon az úton, amit közösen megkerestek, és a munka nagy része a te feladatod, ezek alapján túllépni a múlton és a pozitív dolgokra frekventálni.

4. Szeretetet akkor fogsz kapni, ha egyrészt te is megszereted magad, másrészt adni is tudsz szeretetet, egyoldalúan ugyanis nem müködik.


Ezeket, amiket írtam, ne vedd támadásnak, segíteni szeretnék, és ezek azok a hibák, amiket a legtöbben elkövetnek.

2019. okt. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nyilván megvan a magad baja és ez nagyon leköti a gondolkodásodat.

Jön a karácsony, egyre inkább szükség lesz jótékony kezekre. Jót tehet, ha másoknak teszel jót. Ez lehet felolvasás olyannak, aki arra sem képes. Bevásárolni valakinek. Helyedben jelentkeznék a Vöröskeresztnél a Karitasznál vagy más szervezetnél. Olyan társaságot adhatnak, ahol nem kell kitárulkoznod, nem kell, hogy tudjanak a betegségedről, de számítanak Rád, és ezáltal elterelődik a figyelmed.

2019. okt. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az előző válasszal abszolút mértékben egyetértek, mert hasonló helyzetben voltam mint te, és rajtam is ez segített. Onkentes vagyok es nagyon szeretem/szeretnek 🙂
2019. okt. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Pszichoterapeutát lenne érdemes keresni, aki egyénileg foglalkozik veled, addig menni, amíg nem találsz olyat, akivel együtt tudtok jól dolgozni a megoldandó problémán.
2019. okt. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ezek nem váltak be. :( Egyebként annyira srtesszelek hogy baromi nehezen tudok bármit csinálni.
2019. okt. 5. 11:58
 6/15 anonim ***** válasza:
Értem, nem tudom, hanyadik próbálkozásnál adtad fel, más ötletem nincs, mint egy jó pszichoterapeuta.
2019. okt. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
5 pszichológus. 2-höz hosszabb terápiára jártam. 2 pszichiáter.
2019. okt. 5. 13:57
 8/15 A kérdező kommentje:
1. Az autogén tréninget megtanultam egy pszichológustól. Elalvasnál sokat segít egyebként semmit. Túl erős a stressz. Ismernem kéne a relaxációs texhnikakat. :) jogos. De honnan? A netről szoktam hallgatni relaxációs zeneket. Sajnos inkább kdegesítenek mint nyugtatnak. Ahol beszél egy narrátor az többnyire elviselhetetlen olyan hülyeségeket beszél. Ha meg csak zene szól ott többre értekelem Mozartot, Muszorgszkijt vagy Vivaldit. A madárcsicsergéstől meg elsírom magam mennyire szánalmas, hogy ott tartunk ezt a netről kell hallgatni a város közepén és nem élőben. Nem tudom valóban hogy kell reaxálni. De semmire gondolni, kiüríteni a tudatomat nem tudom. Nem megy sehogy. A porszívózás ami segít néha. Komolyan az többet ér mint minden pszichoterápia. Felírnam mindenkinek receptre. Lehet el kéne mennem takarítónak :) csak sajnos felmosni nagyon nem szeretek. Nekem is tennem kell magamért? Hidd el én bármit megtennék, bármit. Hogy mi volt a betegségem nem számít. Már elmúlt és nem attól félek, hogy kiújul. Hanem már bármilyen súlyis betegségtől nem csak attól ami volt. Most pl beteg vagyok. Vizsgalatokra kell mennem. Ez halálosan kikészít és így minden rosszabb lesz mint lenne ha nyugodt lennék. A gyógyulás is lassabb. Az is eselyes, hogy megint magamnak okoztam a mérhetetlen stresszel mint oly sokszor.
2019. okt. 5. 14:11
 9/15 A kérdező kommentje:
4 nap különbséggel volt ugyan olyan paramétereket néző vérvetelem. Az első tökeletes lett. A másodikon rengeteg érték elvaltozott. 4 NAP ALATT! Ezt a 4 napot végigstresszeltem kínok között, már remegett a lábam a félelemtöl. Az elvaltozott laborertekek mind csak olyanok voltak amik az aktív stressz állapotát mutatják. Ezért írtam ki ezt a kérdést mert durva ha már a labor is mutatja mit művelek magammal. ;(
2019. okt. 5. 14:16
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Autogén tréninget, mindfulness meditációt is pszichológustól tanulhatnád meg alkalmak alatt dehát eleve kizárod hogy mégegyszer hozzájuk fordulj.

Ha önmagadat paráztatod, idegesíted azzal csak rosszabb lesz. Mindenki idegeskedhetne, hogy bármely másodpercben "történhet szervezetében valami visszafordíthatatlan folyamat" vagy bármi.

2019. okt. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!