Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagy bajan vagyok és segítségr...

Nagy bajan vagyok és segítségre lenne szükségem? Szétstresszelem magam, szó szerint és ettől megbetegszem. Nem tudom leállítani a stressz érzését. Az immunrendszerem már egy katasztrófa emiatt.

Figyelt kérdés
Ha így folytatom akkor előbb utóbb tényleg valami súlyos bajom lesz. Az ok, hogy volt egy komolyabb betegségem 2 éve ami sok szenvedéssel járt és eléggé magamra maradtam akkor. Azóta úgy érzem nem tartozom sehova, senkihez és félek, hogy újra beteg lehetek. Már kértem segítséget több pszichológustól, pszichiátertől, szedtem nyugtatót is egy darabig, egészséges táplálkozás, vitaminok, nyugtatóteák, relaxációs zenék, önsegítő könyvek és előadások stb. Semmi nem változott. Ez így nem mehet tovább mert minden energiám leszívja a sztressz és képtelen vagyok a normális életre. Nem akarok újabb pszichólussal ugyan arról beszélni, nem akarom csoportos terápián más problémáit hallgatni mert nem érdekel, elég a sajátom is. Nekem ezek nem segítettek csak egyre rosszabb lett attól, hogy újra ismételgettem a múltat már unom is nagyon. Mintha nem létezne más ezen kívül. Úgy érzem az lenne gyógyír ha sok szeretetet, ölelést és törődést kapnék. Ha tartoznék valakihez, valahova, az biztonságot adna. (Nem párkapcsolatra gondolok) Nagyon nehéz ügy így tudom tanácsot adni is nehéz. De ha valaki volt már hasonló cipőben és mégis volna használható ötlete az életmentő lenne.
2019. okt. 5. 10:26
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Mint írtam az autogén tréninget már megtanultam csak nem ér semmit a stresszemre. Teljesen igazad van abban amit írsz csak nem tudom ezt irányítani. Itt van a gond. Aki tartozik valakihez (pár, család, közösség) annak van egy biztinsagérzete és talán kevesbe aggódik. Régen nálam is így volt. De mióta kicsúszott a lábam alól a talaj maradt a folyamatos rettegés. Úgy érzem egy pici porszem vagyok akivel bármi bármikor megtörtenhet barmikor rá lehet lépni és nincs aki megvédje. Tudom, hogy bárkivel bármi mevtöeténehet. Csak kevésbé félelme5es hantartozol valahova, valakihez, valakikhez. Így egyedül vagy mindennel és ez kegyetlenül ijesztő érzés.
2019. okt. 5. 16:38
 12/15 anonim ***** válasza:

Voltál hormonális vizsgálaton ? Ugyanis vannak hormonok amik a stressz faktort állandóan ingerlik.

A másik hogy én is sokat stresszelek , folyton beteg vagyok de mindig máshogy , most 2 hét alatt 3 kilót fogytam mert nem tudtam enni minden bajom volt tőle. Nekem aki segíteni szokott az egy természetgyógyász , és vessen meg az aki akar de nekem eddig ő tudott segíteni :D voltam dokinál is de sose találtak semmit pszichológusra meg nincs annyi pénzem.

2019. okt. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Nem voltam hormonvizsgálaton. Milyen hormonra gondolsz pontosan? Pajzsmirigyet néztek az rendben van.

Sajnos hormonvizsgálatra nem lehet csak úgy betoppanni kell hozzá orvosi beutaló.

Természetgyógyászban annyira nem hiszek talán azért mert 100dbra jut 99 kuruzsló és nem tudhatja ki az ember ki az az 1 aki ért is ahhoz amit csinál.

2019. okt. 9. 12:27
 14/15 anonim ***** válasza:
Háziorvostól kérhetsz beutalót endokrinológiára. Hormonokkal endokrinológus foglalkozik.
2019. okt. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Endokrinológiára ha szerencséd van fél év mire időpontot kapsz :D Ha nem vagy szerencsés 9 hónap. :D
2019. okt. 9. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!