Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezeknek a hasi puffadásoknak...

Ezeknek a hasi puffadásoknak mi állhat a háttérében? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Egy ideje már állandóan puffad a hasam/beleim, és hallom is mindig ahogy kortyog. Illetve ha nyomogatom / masszírozom, akkor is hallatszódik, hogy a beleim televannak levegővel! (és ehez jár egy enyhe hasi diszkomfort érzés is! Semmi tünetem nincs alapvetően!

Elég stresszes ember vagyok, attól lehet ez? (csuklani is sokszor szoktam). Vagy valami "mérges" gázok ezek valami vírustól? Egy hónapja volt nyálkás székletem egy darabig de mostmár kB 3 hete nincs! Hasmenés, rekedés nincs. A székletem állaga ilyen puha massza szerű ha irhatom így, és barna (minimális szürkés árnyalattal). Ti mire gondoltok ezekből? 17/F



2019. okt. 9. 17:00
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
székletmintát már kB 3 hete leadtam, dokim már tuti megkapta, gondolom hívott volna vagy jött volna levél ha nagy baj lenne. (még nincs meg minden vizsgálaton, úgyhogy csak jövőheten megyek hozzá amikor már remélem megtudok valamit és kapok gyógyszert
2019. okt. 9. 17:03
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha epémmel lenne valami olyan baj, akkor ugye azt a hasi UH kimutatta volna?
2019. okt. 9. 17:22
 3/13 anonim válasza:
Nekem is ez a problémám hogy hallom hogy kortyog és ha nyomogatom masszírozom akkor is hallatszódik hogy tele vannak levegővel, remélem valaki leírja mi lehet a baj
2019. okt. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Én is voltam hasi UH-n és semmi baj nem volt
2019. okt. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nekemsem, kivéve hogy sok a levegő a beleimben, ennyit mondtak! Semmi tünetem nincs az a vicc amúgy. Nincs lázam, jó az étvágyam, nem fáradok, nincs hányinger sem. Ez a széklet dolog is fura, mert van mikor világos barna, de van mikor ilyen kicsit szürkés! Olvastam hogy a szürkés széklet az az epéhez köthető elvileg! Epe vezeték elzáródás pl. Tünetei : agyag színű széklet, diszkomfort, inkább felhasi fájdalom ami lehet görcsös v tompa, és hasi puffadás! Remélem nem ilyenem van mert azt meg műteni kell!
2019. okt. 9. 17:28
 6/13 anonim válasza:
Nekem a gyomorszájamnál szokott néha nagyon sok lenni, és mikor olyan akkor ott megnyomom és akkor nagyon durván kortyog
2019. okt. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Széntabletta adszorbeálja a bélben keletkező gázokat.

Diólevél tea segít visszaszorítani a rothasztó baktériumokat.

A belekbe sok levegő juthat, ha nincs kellőképpen összerágva az étel és ha befalás történik, mert olyankor sok levegő jut át a gyomorból a belekbe. Szénsavas italok is megnövelik a belek gáztartalmát. A rágógumi rágás során keletkező sok lenyelt nyálból szintén levegő szabadul fel a belekben.

2019. okt. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Bármelyikőtöknek kiderült, hogy mitől volt ez? Nagyon hasonló cipőben járok, szedtem rá probiotikumot azt mai napig, az egy darabig rendbehozta a széklet dolgot, de most 1-2 napja megint nekem is ilyen masszás.. ezen kívül csak gázosodok én is.

Székletvizsgálatra megérte elmenni?

2020. nov. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nekem irratibilis bélszindróma lett végül.. Nyálkás széklet megmaradt, noha nem annyira mint akkor.. Valsz a vírus miatt borultak fel ezek a belflorak es lett ibs em
2020. nov. 19. 16:56
 10/13 anonim ***** válasza:

Ooh értem.. Remélem jobban vagy azért!

Megmondanád, hogy állították fel nálad a diagnózist?


Egyébként azt mondják szinte teljesen tünetmentessé tehető nagy hatóanyagú probiotikumot szedj (Progastro 825, vagy Flora Balance+ én utóbbit szedem és elég jó)

Meg mondanak ilyen fodmap diétát is rá én szimplán úgy kajálok, hogy könnyen emészthető ételek legyenek. Nekem pl személy szerint a rost rosszat tesz néha.

Ezeket mind próbáltad már? Nálam erős a gyanúm hogy stressz alapú a dolog, de IBS is lehet stressz alapon sajna..

2020. nov. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!