Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ki lehet zárni a vakbélgyullad...

Ki lehet zárni a vakbélgyulladást 1 hét után?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést inkább kíváncsiságból írom és a véleményetek érdekelne.

A másik amire kíváncsi vagyok,hogy mit gondoltok ha a napokban kell megjönnie a menstruációmnak akkor lehet ennek a következménye egy olyan fajta érzés,mint mikor nagyon kell pisilni és a hugyhólyag már nyom.ezt érzem tegnap óta a jobb petefészkemnél,de nem fáj,néha pici tűszúrás szerűt érzek,de ez az egész érzés inkább kellemetlen.Olyan mintha meg lenne dagadva de tapogatva és látványra sincs megdagadva ott a hasam.Lehet hogy ciszta?

Köszönöm mindenkinek aki rászánja az idejét és kommentel!

És igen persze,hogy elfogok menni orvoshoz,ha ez a dolog nem múlik el esetleg a menstruáció után.



2019. okt. 13. 19:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

Az első kérdésre tudok csak válaszolni, tekintettel arra, hogy nem vagyok érintett a másodikban :)

Szóval a vakbélgyulladást nem lehet kizárni egy hét után, sőt. A vakbél képes perforálódni, ami általános szepszishez, ezáltal halálhoz vezethet, ha nincs megműtve. Nem ijesztgetésnek szántam.

2019. okt. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%

Hányadszor fog megjönni?

Szerintem egyszerűen hipochonder vagy. Mi a fészkes fenéért lenne ciszta? Mi? Hol? Ne analizáld magadat, főleg, ha nem is fáj semmid, hanem foglald el magad valami értelmes dologgal. Ha meg úgy érzed, hogy pisilned kell, akkor menjél, és pisiljél, akkor majd nem lesz olyan érzésed, mintha nagyon pisilni kéne... Az élet sokkal egyszerűbb ám, ha nem bonyolítod túl.

2019. okt. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyakori vizelési ingerre gondolsz, akkor lehet, hogy húgyúti fertőzésed van, a fájdalmat is megmagyarázná. A háziorvosod csináltat vizelettenyésztést.
2019. okt. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A vakbélgyulladás ha perforálódik nagyon súlyos (halálhoz vezető) tünetekkel jár. De már perforáció előtt is súlyosbodik a fájdalom érzet, jelentkezhet láz stb. Ez egy akut kórkép amit azonnal műteni kell.


Lehet petefészekciszta, az általában fájdalmatlan és nincsenek tünetei. Normális esetben pár hónap alatt magától felszívódik a cysta tartalma. De lehet másnak is a tünete. Érdemes lenne könzultálni egy nőgyógyásszal, mert a leírtak alapján nehéz bármit is mondani (számít az életkor, az egyéb nőgyógyászati problémák, esetleges fogamzásgátlás stb..) Ultrahanggal kimutatható a cysta és meghatározható a mérete (fontos a kezelés szempontjából).

2019. okt. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A vakbélgyulladás kérdést azért tettem fel,mivel hétfőn mikor tüsszentettem belenyilalt a jobb alhasamba de utána nem volt semmi bajom,majd még ugyanazon nap csak 5 óra felé,mikor megint tüsszentettem(kicsit meg vagyok fázva) megint beleszúrt és utána elkezdődött ez a tompa érzés(nem fájdalom),nem korlátoz a mindennapjaimban,és nem fáj ha lehajolol vagy leguggolok,emellett semmi vakbélre jellemző tünet nem volt sem előtte sem utánna.

A húgyhólyagos példát pedig azért írtam mert ahhoz hasonló érzésem van csak gyengébb amikor állok és nem a húgyhólyagomban érzem,hanem a petefészkemnél :)

Jelenleg csak egy egyszerű véleményre vagyok kíváncsi(de ezzel indítottam).Nyílván nem várom el idegenetől,hogy megfejtség a problémám!

2019. okt. 13. 20:10
 6/11 A kérdező kommentje:

Főként ha volt valakinek ilyen rejtélyes “betegsége”,amihez nem társult sem láz,sem hasmenés,sem semmi más esetleg menstruáció előtt,arra lennék kíváncsi.

Kérlek titeket ne harapjátok le az ember fejét,nem célom a veszekedés csak kíváncsi vagyok.

Köszönöm szépen!

2019. okt. 13. 20:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Olvasd vissza magadat, hogy mennyi mindenre azt írtad, hogy nem, nincs, semmi, stb. Egyszerűen menstruációról van szó, amikor az ember érez valami olyasmit odabent, amit máskor nem. Ez még nem a világ vége. De tényleg, hány éves vagy egyáltalán? Csak pár hónapja jött meg először?
2019. okt. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a vakbél az első tünetek jelentkezésétől 1 napon belül perforált,nekem akinek akkora a fájdalomküszöbe mint egy elefántnak,úgy közlekedtem a sürgősségi folyosóján,mint a reumás csiga,és utólag mondták,hogy két órán múlt hogy megtudtak menteni. Szóval ha vakbél lenne azt éreznéd,folyamatosan egyre erősebben fájna. Tényleg ez inkább menzesz közeli probléma lehet.
2019. okt. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én soha nem állítottam,hogy világvégeként élem meg ezt a dolgot és 22 éves vagyok.Félreértés ne essék,nem vagyok megijedve ha esetleg ez érződött volna csak fura hogy hogy lehet valami ennyire tünetmentes de mégis kellemetlen.Utánna olvastam azoknak a betegségeknek amikre eleinte tippeltem és pipálgattam,hogy jó ezt se meg ezt se meg azt se érzem úgyhogy ez nem valószínű.

Valószínűleg menstruáció,csak ilyesmit eddig nem éreztem ezért is várom hogy végre jöjjön meg hátha akkor elmúlik.

Én is úgy gondolom,hogy nem vakbél hiszen nem hogy erősödő,de semmilyen fájdalmam nincs

2019. okt. 13. 20:45
 10/11 anonim ***** válasza:
Most olvasom, hogy mi történt, szerintem 1-1,5 héten belül el fog múlni. Meghúzhattál egy izmot, nem feltétlenül fájdalmas. Én rengetegszer jártam úgy, hogy visszafogtam a tüsszentést, aztán jól meghúztam a hasizmom.
2019. okt. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!