Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez mit jelent? (Gerinc problém...

Ez mit jelent? (Gerinc probléma, lordosis)

Figyelt kérdés

3-4 hete fáj a hátam, a derekam és gyakori a bal lábamba sugárzó fájdalom is.

Lumbalis gerinc, kétirányú felv:

A lumbalis lordosis mérséklődött. A csigolyatestek nem laposabbak, a porcrések nem szűkebbek. A zárólemezek, peremszélek épek.


Tehát a lordosisom miatt van derék / hátfájás?


Az első gerinc stabilizáló tornámon a tegnapi nappal túl vagyok, ma úszni tervezem a javulás érdekében. Csak szakorvos még nem látta a vizsgálat eredményem.

Hozzáértők válaszát előre is köszönöm !



2019. okt. 17. 16:16
 1/10 anonim ***** válasza:
32%

A gerinced még tűrhető állapotban van, a lordózis még köszöni megvan, és az úszással javulást nem érnek el, kizárólag a romlást lassítják le. Személyszerint felkeresnék egy hozzáértő csontkovácsot, bár egyesek azt állítják, hogy olyan, hogy csontkovács nem is létezik.

Esetleg nézz szét a Gerincakadémia honlapján.

2019. okt. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szeretnék javulást elérni, és tünetmentessé tenni a problémát. Mellesleg 23 éves fiú vagyok, ülömunkát végzek, de emellett rendszeresen kerékpározom.

Köszönöm a választ!

2019. okt. 17. 18:04
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a csontkovácsot mellőzd ezzel kapcsolatban, inkább a gyógytornát csináld rendesen, mert az tényleg segít:)
2019. okt. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Okkés. Csinálok mindent ami hasznos
2019. okt. 18. 15:30
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor a leírtak alapján nincs sérvem? Még csütörtökig várnom kell a reumatológiára, tök stresszes vagyok...
2019. okt. 21. 12:14
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Csak a sérvtől lehet lábba sugárzó fájdalom.

Mit parázol?

Ennél rosszabb már csak akkor lehet, ha lebénulnál

2019. okt. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tudomásom szerint több okozata is lehet a sugárzó fájdalomnak, nem csak a sérv. Mellesleg ha sérvem lenne, akkor feltüntették volna a röntgen eredményeként, nem?
2019. okt. 21. 13:15
 8/10 Yolo2 ***** válasza:
100%
A panaszok enyhüléséig érdemes a gyógytornát csinálnod, utána pedig valami olyan mozgásformát is lesajátítani, ami a törzsedet is jól átmozgatja, hogy ellensúlyozza az egész napos ülőmunkádat.
2019. okt. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem Ő tudna neked segíteni: [link]


Facebook: Tartás


Keresd bizalommal!

2020. jan. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

Azoknak írok akik hasonló problémákkal küzdenek, és esetleg ide tévednének.

6 hónap gyógytorna után elkezdtem saját testsúllyal edzeni.

TRX, Core training etc... és bár a panaszaim nem szűntek meg teljesen, már nem okoznak gondok és sokat erősödtem is.

Kitartást mindenkinek

2020. jún. 9. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!