Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valóban a szakmát ennyire...

Valóban a szakmát ennyire megosztó kérdés az enyém? Cukorbetegségnél vérvétel "éhgyomorra"?

Figyelt kérdés

Súlyos társbetegségek miatt évtizedek óta maroknyi gyógyszert kell szednem. Az epilepsziára kapottakat pl. ajánlott ébredés után mielőbb bevenni.


Hiába kérdezek orvost, nővért, dietetikust, mindegyikük igen óvatos a választ illetően, illetve ahány, annyit mond.

A cukorbetegséghez kapcsolódó pontos értékeket befolyásolhatja-e (és ha igen, mennyire), ha az epire szedett gyógyszereket minimális (max 2 korty) vízzel bevéve indulok a vérvételre, amire kb 1 órával később kerül sor?

Vagy ha hiteles, megbízható eredményeket akarok kapni, akkor mindenképpen a vérvétel utánra kell halasztanom az egyéb bogyók bevételét?

Kire hallgassak, kitől, honnan tudhatom meg a frankót?


(Nehogy a körzeti írjátok: a betegek mondják meg neki, mire is van szükségük, nem fordítva! A csuda tudja, hogy jutott diplomához...)



2019. okt. 19. 08:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az epilepsziás gyógyszert nyugodtan beveheted, az nem befolyásolja a vérvétel eredményét. Cukorbetegségnél úgyis nézik a HbA1c-t, az pedig 3 hónapra visszamenőleg mutatja a vércukorszintet átlagosan, így az aznap reggeli esetleges változást ki tudják küszöbölni. Terheléses tesztet diagnózisnál szoktak, ha már ismert a betegség, nem indokolt. A többi gyógyszerednél pedig nézd meg, hogy a vivőanyagok között van-e cukor, ha van, akkor a pontosabb eredmény érdekében ne vedd be.

Azért van különbség az orvosok, nővérek, dietetikusok véleménye között, mert utóbbiak nem feltétlenül tudják, hogy a gyógyszerekben milyen hatóanyagok, vivőanyagok vannak. Elméleti szinten befolyásolhatják az eredményt a különböző gyógyszerek, de legtöbbször olyan kevés, hogy nem mérvadó, (ha mégis változtatna, akkor rosszul van gyógyszerelve a beteg) másrészt az eredmények értékelésében nem csak az aktuális vércukorszint számít.

2019. okt. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ!

Ha eszetekbe jut még valami info, amit itt előbb megkaphatok, mint az "orvosoktól", ne fogjátok vissza magatokat! Talán vagyunk még néhányan, akik életképes tippet eddig csak a patikustól kaptak, orvostól nem. ( néhány éve az egyik konkrétan az életemet mentette meg: a felírt bogyók kiváltásakor figyelmeztetett, hogy amit felírt a doki, tán nem kéne a többi, állandó gyógyszerem mellé beszednem, mert jó eséllyel nem ébredek fel többé. Hát így... )

Üdv mindenkinek

2019. okt. 21. 14:44
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Talán a fenti választ is egy orvos írta neked.
2019. okt. 22. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nézd el, ha te voltál a válaszadó, de eddig (51évem alatt) nekem annyira kijutott azokból a "dr." előjelű emberekből, hogy már önvédelmi reflex működik bennem. Mióta megszülettem (és nem fojtottak rögtön egy macskásvödörbe) egyetlen icipici percig sem voltam egészséges.

Most pedig pluszban utolértek a korom hozta nyavalyák is. Tény, hogy bizony valamit érő orvossal igen kevéssel találkoztam.

Hiába van több, mint egy kiló zárójelentésem és hiába vagyok 3évtizede, selejtes, felesleges fehérjehalmaz, a magyar társadalom szemete, a TB réme, attól az még szintén tény, hogy ha eddig valamit meg akartam érteni a receptre és zárójelentésre írt dolgokból, a leginkább életképes ötleteket, konyhanyelven kapott infót patikustól és nővértől kaptam.

Amikor pl 42fokos lázzal, embólia miatt élet-halál között voltam majd egy héten keresztül, akkor az osztályon gályázó takarítónő (<!) itatott meg negyed-, félóránként. Konkrétan úgy értsd, ahogy szánom: 4 szülinapomból egyiket egy cigány takinéninek köszönhetem. (Igaz, a gyémántkösöntyűimnek való széf legalább volt az ágy fölött! )

Köszönöm az érthető nyelven írt választ és próbáld érteni, ha orvos leszel/vagy is, hogy nagyon szép az orvosi önérzet és a kollégák védelme, de nem mindenkinek jutott osztályrészül az, hogy olyan ember lássa el, aki nem csak a tankönyvi elméletből vizsgázott hanem élesben, gyakorlatban is ér valamit. Ha te vagy az egyes válaszadó, ha nem: köszönöm a hozzászólásodat!

Jó egészséget: üdv mindenkinek!

2019. okt. 22. 07:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!