Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ma megmutattam a bőrgyógyászna...

Ma megmutattam a bőrgyógyásznak egy anyajegyemet, amire azt mondta hogy le kell szedni. Azt mondta nem kell megijedni, de én most mégis meg vagyok ijedve, mi van ha ez már eg kialakult melanoma? A leírásban leírtam, hogy mi olvasható a leletben.

Figyelt kérdés

/"A jobb alkaron dermatoscoppal durva pigmentszerkezeti szabálytalanságot mutató compound naevus, mely egyértelmű megindulás jeleit nem mutatja. Polarizált fény vizsgálattal malignitásra utaló eltérés szintén nem észlelhető."


Diagnózis: 17810 Naevus (nem-daganatos)/


Ez van a leletemre írva. Ez ugye azt jelenti, hogy még nem lehet baj, vagy esetleg az eltávolítás után a szövettani vizsgálaton még kiderülhet, hogy rosszindulatú bajom van? Nagyon félek most, mert egy olyan festékes anyajegyről van szó (max 4-5 mm lehet), ami régen mindig sötét volt, de már egy jó ideje elkezdett halványulni és olyan, mintha részlegesen eltűnne. Szerintem simán van már 1-2 éve hogy elkezdett elhalványulni, soha nem gondoltam hogy az is baj, hogy halványul. :/ Most nagyon félek, tudnátok valami véleményt mondani?



2019. okt. 28. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, ha a bőrgyógyász így látta, akkor valószínűleg nincs vele baj, de azért menj el minél előbb leszedetni.
2019. okt. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A bőrgyógyász úgy látja, hogy nem rosszindulatú, de gond lehet belőle. Biztosat sajna csak a szövettan mond egyébként, valami minimális esély van, hogy mégiscsak malignus.
2019. okt. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A bőrgyógyász nem látott még rosszindulatúságra (malignitásra) utaló jeleket,úgyhogy igen kevés az esélye annak,hogy már "elindult". De mindenképpen le kell szedetni, méghozzá szikés, műtéti úton! Se égetni, se lézerrel nem szabad,mert azok tönkreteszik a szövettannal vizsgálandó sejteke és nem tudják megmondani pontosan,hogy az egészet eltávolították-e, vagy sem! Ez nagyon fontos!
2019. okt. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

Igen, a bőrgyógyász azt írta a papíromra, hogy "terápia: in toto sebészeti excisio", remélem jól írtam. Ez gondolom azt jelenti, hogy teljes egészében kivágják majd a problémás részt.

2019. okt. 28. 20:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi volt végül az anyajegyeddel?
2021. aug. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!