Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha kiderülne, hogy nagyon...

Ha kiderülne, hogy nagyon betegek vagytok és lehet hogy meghaltok elmondánatok valakinek a családban?

Figyelt kérdés
az en családom nagyon drámai és szerintem titkot sem tudnak tartani, de nagyon szeretném megosztani valakivel közülük, mit javasolnátok_

2019. okt. 29. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Én nem mondanám el. Nem akarom hogy azt lássák mennyire szenvedek és én sem úgy akarok nézni rájuk hogy sírnak. Majd egyszer csak bekövetkezik a halál,de a reakciójukra már nem fogok emlékezni. Szerintem így a legjobb.
2019. okt. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam ilyen helyzetben. 2011-ben 3. stádiumú rákot diagnosztizáltak nálam. Elmondtam a férjemnek, szüleimnek, nagylányomnak. Nem is lehetett titkolni, hiszen kaptam sugárkezelést és kemoterápiát is.
2019. okt. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gondolj bele a fordított helyzetbe és dönts aszerint, hogy neked hogyan esne, ha egy szeretett személyt hirtelen veszítenél el. Plusz utólag tudnád meg, hogy egyébként lett volna idő a felkészülésre, elbúcsúzásra. Az is eléggé gyilkos tud lenni, ha valakivel pont valami nézeteltérésed volt és akkor hal meg. Akkor majd rághatod magad, feloldhatatlan bűntudatod is lesz mellé. Pedig nyilván ha tudod, hogy nehéz helyzetben van, akkor ügyelni fogsz, hogy ne legyen konfliktus, meg igyekszel a jó dolgokra fókuszálni és kihasználni az időt vele. Ha meg előjel nélkül veszíted el, sokkal hangsúlyosabbá válnak egyszerű kis mulasztások, hogy pl. tegnap fontosabb volt neked egy másik ügy vagy hogy rég nem hívtad fel meg ilyenek. Ezeken emésztenéd magad. Úgyhogy mérlegeld, hogy tényleg jó döntés lenne-e ezt okozni a családodnak.

Nyilván ha nem tudnak titkot tartani, akkor egy embernek elég elmondani ahhoz, hogy mindenki megtudja, de talán érdemesebb pár családtagot összehívni és elmondani előttük, hogy ez van, bármilyen kimenetele lehet (ami egyébként teljesen igaz is, mert nagyon sok olyan eset is van, amikor a "küszöbről" fordul vissza a beteg), viszont azt is világossá kell tenni, hogy mit szeretnél és mit nem szeretnél tőlük. Ezt előtte át kell gondolni, hogy hogyan szeretnéd, ha viselkednének, meg mit szeretnél elkerülni. Egy ilyen nyílt akaratkinyilvánítást azért egy jóérzésű ember tiszteletben tart, különösen ilyen helyzetben, akkor is, ha a természetével ellentétes, mert drámázni és pletykázni szeretne.

2019. okt. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2012 ben rosszindulatú daganatom volt. A páromnak elmondtam. Szüleimnek, csak 5 év tünetmentesség után.
2019. okt. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A súlyis betegséget kezelik valahogy. Szerintem csak tavoli rokonok előtt lehet és érdemes ezt eltitkolni. Akik közel allnak hozzád és szeretnek azok előtt butaság titkolni és nem is korrekt. Egyrészt mert egy ilyen helyzetet végigcsinalni rettenetesen mehéz. Még úgyis hogy körbevesznek és segítenek a szeretteid, egyedül borzalmas teher. Ráadasul ha túl akarod élni szükséged van a támogatasra. Ez nem az a helyzet amikor hősködni kell. Hanem az amikor segítséget kell kérni mert segíti a gyógyulast ha van aki mellett áll és tartja benned a lelket. Ha ezt egyedül akarod vegigcsinálni sokkal rosszabb esélyekkel indulsz. Ráadasul akik szeretnek azok tudod a bajban is szeretnek és nem fer kizarni őket most az életedből. Gondolj bele ha megtörtenne a legrosszabb hogy éreznék magukat, hogy esélyük sem volt segíteni és melletted lenni? Vagy ha meggyógyulsz és utólag tudják meg? Ez nagyon rossz érzés lenne nekik. Most tedd félre a büszkeséged és mond el. Ez nem az a helyzet mikor másokra kell gondolnod (mit fognak erezni? Szomorúak lesznek e?) Ez rólad szól és most TE vagy az első!!!
2019. nov. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy valamit tanulj meg!

Felkészülni az elbúcsúzásra nem lehet!

;)

2019. dec. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!