Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kizárható-e a végbél daganat?

Bubachangh kérdése:

Kizárható-e a végbél daganat?

Figyelt kérdés
2018 májusában kezdődött,egy nagyobb cipekedést követően: este véres volt a székletem.Hypochonder lévén egyből tumorra gondoltam. Ezért felkerestem egy magán proktológust, aki megállapította, hogy három 3-as stádiumú aranyerem van, amiből egyet meg is gyűrűzött. Azután a betrombotizált aranyeres csomó olyan nagyfokú vérzést indukált, hogy sürgősségi osztályra kerültem, ahol 2x csináltak colonoscopiát... Semmit sem találtak, és mivel a vérzés elmúlt, haza engedtek. Idén márciusban újabb vérzés miatt mentem el egy másik magán proktológushoz, aki "csak" pár 2-es és 3-as stádiumú aranyeret talált, amik - mondta - okozhatnak vérzést, de semmi esetre sem daganatot, és legalább 5 évig ne törődjek vele. Vérezhet,de nem lesz gond.Kúpozzam,ha vérzik... Erre 1 hete kezdett újra vérezni, de most mintha nagyobb mérvű lenne, kenegetem,kúpozom, de csak vérzik már 3. napja. Most is attól rettegek, hogy a következő véres lesz-e, és ha igen az tumor jele-e, vagy, mint a doki is mondta, csak aranyér...? Szerintetek? Köszönöm mindenkinek!

2019. okt. 31. 01:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért gondolod, hogy tumor, ha ilyen stádiumú aranyereid vannak? Azok simán vérezhetnek, akár nagyon is.
2019. okt. 31. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előző válaszoló is írta, ekkora aranyér miatt simán vérezhetsz nagyobb mennyiséget is. Pláne egy keményebb székelés után, vagy egy kicsit nagyobb emelés miatt.

A végbéldaganattal más tünet is járhatna (nagyon mértékű fogyás,vagy a vérvesztés miatt kialakuló tünetek - alacsonyabb haemoglobin érték például)

Az is lehet, amit te nagy mennyiségnek lász, az valójában nem olyan sok.

Amit tanácsolni tudok, hogy ha nem múlik el, háziorvoshoz elmehetsz egy vérvételi beutalóért esetleg, az tájékozódáshoz elég lenne, nem lesz muszáj azonnal proktológushoz menni, ha van egy ismert, diagnosztizált problémád.

2019. okt. 31. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek!


Tegnap jött meg a vérvétel eredménye, amit teljesen más okból készült,és minden teljesen normális.

A vicces az, hogy szinte soha sem székrekedéskor, hanem pont ellenkezőleg: hasmenéskor vérzik.

És igen, lehet, ami nekem rengeteg, az nem is annyira sok... :) De amikor az aranyeres csomó indukált vérzést az olyan nagy fokú volt, hogy székelési ingert váltott ki, de csak vér jött... Az biztosan sok volt. Ahhoz képest ezek 6 - 7 vc papír elhasználása után nem véreznek tovább.

2019. okt. 31. 02:59
 4/10 A kérdező kommentje:
Esetleg még az lenne a kérdés, hogy ha vérzés tapasztalható, akkor egy ideig ne emeljek nehezet, mert ronthat az állapotomon. Igaz ez?
2019. okt. 31. 03:22
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, nehezet emelés rosszabbíthatja az aranyeret, a helyedben én nem tenném.
2019. okt. 31. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2. Válaszoló vagyok.

A vérvétel eredményed jó, akkor daganatod biztosan nincs. Azok más jelet is adnak.

Igen, az emeléskor megfeszül a hasfal, ami elindíthatja a vérzést, esetleg fokozhatja is azt.


Próbálj megnyugodni, igyekezz normál állagú székletet összehozni, kerüld a fizikai megterhelést, a meleg ülőfürdőt és rendbejössz hamar 🙂

2019. okt. 31. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért egy általános laborral még nem zárható ki a tumor, csak sejteni lehet belőle dolgokat. Ahhoz tumor markereket kellett volna nézni.


Ettől függetlenül én sem gondolom, hogy daganatos lennél.


Ha nagyon rá vagy parázva, urológus aki megnézi, hogy ujjhegyig kóros tapintható-e aztán eldönti, hogy tovább küldd e GI vizsgálatra.

2019. okt. 31. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szinte 100% hogy nem daganat, annak teljesen más tünetei vannak. Szoval nyugodj meg, mert a stressz sem tesz jót. Jobbulást kívánok.
2019. okt. 31. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A colonoscopia során gyakorlatilag 100 százalékban ki lehet mutatni a vastagbél daganatait, és minimum 5 év mire kifejlődik egy daganat. Neked volt most colonoscopiád tehát 5 évig felesleges izgulni.
2019. okt. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek!


Picit megnyugodtam... :)


Sajnos reggel megint vérzett, de széklet alig volt...

2019. okt. 31. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!