Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kóbor kutyától veszettség?

Kóbor kutyától veszettség?

Figyelt kérdés
Egyik rokonunk találkozott egy kóbor kutyával. Nagyon barátságos volt, megnyalta a kezét is. A rokon most attól fél, hogy az állat veszettséget adott át neki, azzal hogy megnyalta. Hiába mondtam neki h barátságos kutya nem valószínű hogy veszett, de be van ijedve. Őszintén, mennyi az esélye, hogy ettől valaki veszett lesz. Vagy h a kutya veszett vokt. Sztem 0%.

2019. nov. 2. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A veszettség harapással terjed, ha csak megnyalta akkor sem lenne tőle baja ha veszett volt a kutya.
2019. nov. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy első is írta harapással terjed, illetve ha a rokonodnak nyílt sebe volt és azt nyalta meg a kutya, akkor úgy is elkaphatja, de gondolom ez nem volt neki. Különben is nagyon ritka a veszettség, pláne a háziállatok között. Azt mondjuk nem értem, hogy ha annyira rettegett, akkor miért otthon a négy fal között várta, hogy mikor hal meg a veszettségtől, miért nem ment el orvoshoz?
2019. nov. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mint ahogy az egyik válaszoló írta, max. ha nyílt sebe lett volna az ismerősödnek. De akkor is kicsi az esély. Én nemrég kaptam meg a veszettség elleni oltásokat. De nem azért, mert veszett volt az állat ami megharapott. Hanem karantén alatt elpusztult és a boncolás eredményét nem volt idő megvárni. Viszont az Ántsz-nél mondták, hogy Magyarországon sok éve nem volt veszettség állatnál, ne aggódjak.

Az meg nem jelenti azt, hogy veszett volt a kutya, mert barátkozott. Állatmentéssel foglalkoztam évekig és annyi kóbor kutya volt nagyon barátságos. Nem a veszettség miatt, hanem bíztak abban, hogy segítséget kapnak. Ne akarja az ismerősöd feleslegesen felszedni az oltásokat, ha csak nem akar olyan beteg lenni napokig, minden oltás után.

2019. nov. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. Ha csak nem hagyja nyugodni a dolog a rokonod, vagy volt nyílt sebe, akkor menjen el háziorvoshoz és kérjen papírt, aztán menjen az Ántsz-hez oltásért. De szerintem lehet mosolyognának egyet.

Mert én 8 nap után kaptam meg az első oltást. Mivel megfigyelés alatt volt a macska ami harapott és ha nem pusztul el, akkor be sem adják!!! És azért nem csak megnyalt a macska... Csatolok egy fotót, mutasd meg neki. Ha azzal a kinézettel csak 8 nap után kaptam meg, akkor ő megnyalás után ne féljen. :)

[link]

2019. nov. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Elmagyaráztam neki/ megmutattam ezeket, es végre lenyugodott. :)
2019. nov. 2. 22:14
 6/6 anonim ***** válasza:
71%
a veszettség európában ma gyakorlatilag nem létezik. kelet-európában (ukrajna nyomortelepei stb) van évi néhány eset
2019. nov. 3. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!