Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alkohol vs megfázás?!

Alkohol vs megfázás?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kémia órán nekem azt tanították,hogy az alkohol nem fertőtlenítő hatású csak 70 fok felett, azalatt ha valakinek fáj a torka csak kifogást keres arra,hogy ihasson.

Na most, ma pár barátommal whiskey-t ittunk (35 fok) úgy mentem el,hogy minimálisan fájt a torkom. De egész nap olyan holosan (hol igen, hol nem) na most sokat nem ittam (2x2cl) de úgy elmúlt a torokfájásom mint a huzat. Ennek már pár órája amúgy. Mart, csípett mint a fene de azóta semmi. Most akkor a tanár inteni akart minkrt a piától vagy csak kezdeti fázisban volt a betegségem és elmúlt volna magától is?

Köszi a válaszokat! 😁



2019. nov. 2. 23:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyilván próbálta túltolni.
2019. nov. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
67%

Először a fogalomzavar: A fok nem egyenlő a V/V%-al, de sokat összekeverik.

Egyébként gyulladásra nem ajánlott az alkohol, mert erősen oxidáló hatású. Nyilván fertőtlenít, de szárítja is az irritált nyálkahártyát, ezért előfordulhat, hogy csak ártasz. Nagyon kezdeti állapotban viszont nekem is segít ez tény... De amikor már alaposan be van gyulladva akkor inkább dokival nézesd meg.

2019. nov. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!