Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valakinek elképzelése, hogy...

Valakinek elképzelése, hogy hogyan szerezhetném meg az egészégügyi kartonom tartalmát?

Figyelt kérdés
Az nem játszik, hogy bemegyek, hogy mutassa meg, meg nem is engedné. 18 elmúltam, elvileg jogod van hozzá.

2019. nov. 10. 17:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Kikéred a kartonodat, és amíg vársz a sorodra, végigolvasod.
2019. nov. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Háziorvos nem adjam oda... Meg elvileg elektronikusan van már...


Kinek kell kérvényezni, vagy hova kell levelet írni? A rendőrséghez is egy kérvény kell, hogy adják ki. Az más kérdés, hogy piszlicsáré indokakkal mindig elutasítják.


Mióta évek óta betöltöttem a 18-at, szeretném megszerezni...

2019. nov. 10. 17:29
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Megkéred, és háziorvos megmutatja. Pont. Egyébként magában a kartonban csak egy-két lelet szokott lenni, igazából maga a karton egy natúr boríték, benne a leletek. Az adat 90 százaléka már gépen van.

Ha meg nem akarja kiadni a háziorvos, akkor fogod magad és keresel másik háziorvost, ugyanis az egészségügyi dokumentációba alapvetően jogod van betekinteni betegként. Olyan nincs, hogy nem mutatja meg. Ha mégis van, akkor mielőtt váltasz érdemes a betegjogi képviselőnek jelezni a problémát.

2019. nov. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Igen, ezt tudom, hogy gépen van. Ahhoz szeretnék hozzájutni. Ha még nem küldene el a fenébe vele is, megmondja, hogy nem ér rá, sok a beteg, meg hallani sem akar róla.


Igen, elvileg jogod van hozzá, de a gyakorlatban ez semmilyen formában nem valósul meg...


Ha panaszt tettem volna mindenért, amit velem művelt, a bánásmódda, l, lhogy majdnem meghaltam... De mindegy, ezért isnnem működik közre.


Nekem ez nagyon fontos lenne.

2019. nov. 10. 18:23
 5/23 anonim ***** válasza:
44%

Gépről kibányászni nekem orvosként betegenként 30 perces program volt, amikor kellett. A gépi részét nem is szoktuk átküldeni.

Az meg hogy milyen betegségeid vannak benne vannak az utolsó záróban.


Egyébként ha hülyeség helyett konkrét kérdéssel fordulnál a kollégához, az sokat segítene. Pl. hogy konkrétan milyen leletre, milyen diagnózisra vagy kíváncsi. Egyébként lelet kiadásért kérhet a kolléga pénzt. Mert ami a gépen van, az neked is megvan. Kivéve ha elhagytad.

2019. nov. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Hát nekem nem adott soha papírt a háziorvos, hogy mit írt be a gépbe... A kórházi leletek nekem is megvannak, illetve azokat te viszed be a háziorvosnak.


Konkrétum: 2013-2014-es évben milyen behegyzéske kerültek bele a háziprvosi kartonomba. Illetve a csecsemőkori, kisgyerekkori bejegyzések érdekelnének, mert nem emlékszem, emlékezhetem rájuk, ez papír alapon lehet. De ez részletkérdés, nem annyira fontos, vagyis egy betegség szempontjából érdekelne, meg ha itt tartunk a gyerekorvos, védőnő minden szűrővizsgálatot elsumákolt... De mindegy.


A fő a 2013-2014-es év, ami érdekel. Ez a nagyon fontos, ekkor még kiskorú voltam

Illetve 2017 tavasza, mert így nem kellene fizetnem egy műtétért... De ez megint nem annyira nagyon fontos.


De engem az egész érdekelne. Meg ha itt tartunk az összes leletem anyámnál van, nem férek hozzá, nem adja oda.


Igen, erről beszéltem, hogy elviekben van jogod megismerni aze gészségügyi dokumentációdat, gyakorlatban nem férsz hozzá. A taj autorizációban csak a kiváltott gyógyszereket látod, meg hogy melyik napokon jelentél meg stb.


Engem az érdekelne, hogy a háziorvosi kartonomban mi van, azza mikor ott voltál, miket írogatott bele.

2019. nov. 10. 19:53
 7/23 anonim ***** válasza:
59%

Az adott ellátást írjuk bele a kartonba. Megjegyzem én se örülnék, hogyha 150 oldalt kellene nyomtatgatnom Józsikának egyenként. Csak mert nem bízik bennem. Akkor menjen máshova.


Magyarországon pedig az összes műtét ingyenes.


Egyébként a megoldás egyszerű. Ügyvédhez kell fordulni.

2019. nov. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Már ne is haragudj, de összebeszélsz mindent... Összefüggéstelenül..



Háziorvos nem végez műtétet. Az meg, hogy ingyenes ez hogy jön ide? Egyébként orrplasztikáról lenne szó, ami eltörött orr miatt kell... Ilyet orvos nem ír, hogy Magyarországon minden műtét tb tmáogatott.


150 oldal, akkor 150 oldal, nem érdejel, hogy nem örül neki, nekem ez törvényi jogom és kivételesen az egyik legfontosabb dolog jelenleg az életemben, hogy ezekhez hozzájussak. Szó sincs bizalomról, jogok van hozzá... 2013-ban is a mostani, hanem a gyerekorvos és igen nem bíztam benne, de nem mehettem máshova, többek között ilyenekt fogok benne találni beleírva, hogy szerinte drogos vagyok, nem akarok suliba menni, szerinte anorexiás vagyok, vetessem le a fogszabit stb.


Ki vagy te amúgy? Mert orvos tuti nem, max. valami asszisztens, a szövegedből kiindulva.


Kit érdekel a bizalom, meg hogy mennyit kell asszisztensnel nyomtatni. Jogod megtudni a saját egészségügyi adataidat.

2019. nov. 10. 20:46
 9/23 anonim ***** válasza:
57%

Jaaa hogy plasztikai műtét kellene. Az valóban nem ingyenes. Sajnálom a háziorvosod. Menj ügyvéddel. Habár ahhoz meg gondolom gyáva vagy, hisz anyádtól nem tudod elkérni a papírokat.


Egyébként neked pszichiáter kell, nem dokumentum.

2019. nov. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
26%
Amúgy meg ki nem sz.rja le a jogaid. :-D
2019. nov. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!