Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ki mivel szokta kikúrálni a...

Ki mivel szokta kikúrálni a megfázását?

Figyelt kérdés

Egy megfázással nyilván nem megyek dokihoz és táppénzre sem...eddig általában napi 2x Neocitran, 1 Algopiryn és sok forró tea szokott lenni a gyógymód. Így kb. 5-7 nap alatt túlvagyok rajta.


Ti mit használtok ilyenkor, ami esetleg ennél is gyorsabb segítség lehetne?


2019. nov. 11. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Amikor érzem, hogy kezdek megbetegedni, akkor engem a forró alkohol gyorsan helyre tud tenni: forralt bor, rumos tea, ilyenek. Másik lehetőség, hogy elkezdek brutál mennyiségű c-vitamint szedni, mondjuk 2 óránként 500 mg-ot (ebből rendszert nem szabad csinálni, mert a vese és a máj megkeserüli).

Ha viszont már elhatalmasodott rajtam, akkor az általad leírtak mellett számomra az orrspray az, ami kincset ér. Igaz, hogy ez csak tüneti kezelés, de baromi sokat számít, hogy kap-e az ember rendesen levegőt.

2019. nov. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen az orrspray az alap ilyenkor :)
2019. nov. 11. 19:09
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Szerintem nagyjából amit leírtatok az segít.

Én még javaslom a gyömbért mézzel, vagy csak simán leforrázva, brutál hatása van.

Borsmenta illóolaj az orr alá, illetve nekem van Doterra borsmenta gyöngy, ami szájban oldódik fel, az is nagyon hatásos.

Kamilla tea, gyógynövényes köptető....stb..

2019. nov. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!