Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívritmuszavar kezelésére...

Szívritmuszavar kezelésére valami megoldás?

Figyelt kérdés

Már pár éve is éreztem, hogy furán ver a szívem. Kihagy egy ütemet, majd dobban egy nagyot. Van, hogy sokáig tart, van hogy csak egy-egy ütem. Változó. Mostanában egyre többet érzem, főleg esténként. Voltam orvosnál, aki végzett ultrahang vizsgálatot, és azt mondta hogy egy picit átenged a billentyűm, de annyira minimális hogy nem kell vele foglalkozni, meg azt is mondta, hogy szívzörejem van. Hozzáteszem nem így születtem :D

gyógyszert nem kaptam rá, magnéziumot szoktam ilyenkor meg természetes alapanyagú nyugtatót bevenni- ami elmulasztja. De nem szeretnék mindennap nap nyugtatót szedni. Valami más ötlet, tea, gyógynövény stb? ( Ritkán dohányzom 1-2 alkalom havonta, alkoholt sem fogyasztok sokat, tablettát nem szedek, normális testalkatom van, sportolni nem sportolok, kondim nincs, eljárok sétálni, de fel jönni nem bírok a lépcsőn sem, mert annyira fulladok- tudom kéne sportolnom). Szoktam még szorító érzést is érezni a mellkasomban, ami szintén nagyon kellemetlen.

25/ L


2019. nov. 11. 23:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Bizonyos mértékű szívritmus zavar normálisnak mondható, főleg, ha az orvosod sem javasolt semmit.

Mellkasi fájdalom kismillió dolog miatt lehet, kezdve a szorongástól, refluxig.. akármi.

Ha ennyire fulladsz, és rosszul érzed magad, akkor viszont tényleg nem ártana sportolni. Hetente három alkalommal pár kilométer futás még kellemes is tud lenni, és hihetetlen sokat segít.

2019. nov. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!