Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem tudom milyen betegségem...

Nem tudom milyen betegségem van. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Múlt héten kezdődött hétfőn este hogy ahogy fekszek rámjön a hányinger és valamikor ki is jön. A héten utána tudtam aludni de egész nap fájt és zuborgott a gyomrom. Tegnap viszont 1 órát aludtam és ugyanúgy visszajött a hányinger és a hányás is. Ég a gyomrom nagyon és csak ülve tudok meglenni. Voltam dokinál szerinte laktózérzékeny vagyok. Gondoltam akkor vennék olyan gyógyszert ami arra jó de az se 2 forint. Hátha itt felvilágosodok kicsit.
2019. nov. 12. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
és az orvos milyen vizsgálatokat csinált?
2019. nov. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha laktózérzekeny vagy akkor azon nem fog segíteni semmilyen gyógyszer csak a laktózmentes diéta. Gyomorégesre meg valami savlekötő kéne. Vény nelkül is lehet kapni gyengebbeket a patikába. De salvus víz vagy feherakác tea is segíthet rajta.
2019. nov. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tabletták mérgek , étrendi módosítás kell . Ami főtt fehérjedús cukros erjedt steril mind savat okoz , finomliszt pl . Nem egyszerű a megszokás étvágy is nehezíti .
2019. nov. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az orvos megnyomkodta a hasam és ennyi, azt mondta hogy ha rosszabbul leszek ad beutalót.
2019. nov. 12. 18:28
 5/8 anonim ***** válasza:

"Voltam dokinál szerinte laktózérzékeny vagyok."

Ha "szerinte" az vagy, miért nem küldött szakvizsgálatra, ha nem küldött magától, te miért nem kérted?

"Gondoltam akkor vennék olyan gyógyszert"

Ez nem így műxik!

"Gondolomra" ne vegyél gyógyszert, pláne ne olyat amit csak receptre kaphatsz b- és arra olcsóbb is.

Még a dokik sem öndiagnosztizálnak.

2019. nov. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
cseréld le a háziorvosod és menj el gasztroenterológiára!
2019. nov. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Esetleg megkérdezted az orvos hoy mit ettél, ezért mondta hogy laktózérzékeny lehetsz. Van rá laktáz csepp, ez laktáz enzim csak, nem gyógyszer. Tejfehérje érzékenységnél viszont már semmit sem ér. De egyáltalán nem biztos hogy ez a bajod, ehhez gasztroenteorologus kell. Mint mondtad az orvosod azt mondta hogy ad beutalót ha rosszabb lesz. Nme tudom ennél mi a rosszabb. Én viisszamennék a legközelebbi rosszullétkor, hátha így már ad beutalót.

Csak mellékesen megjegyezném, hogy több embernek van ételintoleranciája mint gondolnád. Egyszerűen csak nem gondolnak rá hogy ettől puffadnak, görcsöl vagy megy a hasuk. Nekem ételintolerancia vizsgálat (48 tápanyag, beleértve a tejet és a glutént is) magán úton kb 24 ezerbe került. Hátha elküldenek vérvételre is és nem kell érte fizetned.

Ha az orvos mégse utal be gasztroenteorologushoz (amin csodálkoznék), magán úton leszel kénytelen menni. Ne hagy annyiban.

2019. nov. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Elnézést a helyesírási hibákért, a telefonom mindíg átírja a szavakat, amint mindíg csak későn veszek észre.
2019. nov. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!