Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire könnyesn fertőz a hîv?

Marci1992 kérdése:

Mennyire könnyesn fertőz a hîv?

Figyelt kérdés
Voltam hîvteszten,és egymás után vettek vért tőlünk.Nekem nem tünt fel de mikor már végeztem hallodtam ,hogy egy anyuka kivágta a balhét hogy a doktor ugyan azt a gumikesztyűt használta mindenkinél...Most ebből lehet probléma? Tűt gondolom cserélt mert arra emlekeztem hogy az enyém kidobta...

2019. nov. 16. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
A HIV sokkal nehezebben átvihető, mint ahogy az ember gondolná. Annak átlagos kockázata, hogy a tűszúrás okozta sérülésen át bejutó, vírust tartalmazó vér a nem immunizált személy fertőzését eredményezi, 0,3%. Egy védekezés néklüli szexuális aktus során is csak 0,1-1%!
2019. nov. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ypszilon1980 ***** válasza:

Így van, a HIV nem annyira fertőző, mint emberek hiszik, a Hepatitist viszont sokkal előbb elkapod, akár pár vírus is megfertőzhet.

A kesztyű is fontos nyilván egy ilyen esetben, ezt minden alkalommal le kell cserélni, ugyanazzal nem érhet más beteghez, de ez nem csak a HIV miatt fontos.

2019. nov. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez az egész hiszti egy baromság. Bőrről tud csak így bőrre átvinni baktériumokat maximum. Tehát gyakorlatilag annyi történt azzal, hogy nem cserélt kesztyűt, mintha mindenkivel kezet fogott volna egymás után, kézmosás nélkül. És mint tudjuk a kézfogás halálos.
2019. nov. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk abban igaza van Ypszilon úrnak, hogy hivatalosan két, beteg között vagy kesztyűcsere vagy kézmosás. Habár aki szerint ez a magyar EÜ-ben minden esetben megvalósítható, az még az életében nem dolgozott EÜ-ben.
2019. nov. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:

Itt az a gond, hogy mégiscsak vérrel dolgozik, akármi megtörténhet. A kesztyűvel nem csak a másik pácienst, hanem saját magát is védi.

Dolgozok eü-ben és mi meg tudjuk oldani a kesztyű cserét minden beteg után, erre kell időt szakítani, különben nincs értelme az egésznek.

2019. nov. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az az akármi ami megtörténhet, annyi, hogy megszúrja a kezét, akkor meg tök mindegy, hogy van e rajta kesztyű.

Egyébként meg nézz meg egy anesztest artériát szúrni!


A kesztyűnek meg a kézmosásnak a kórházi fertőzések megelőzésében van fontos szerepe.

2019. nov. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!