Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Véradás óta rosszullètek?

Véradás óta rosszullètek?

Figyelt kérdés

Múlthét hétfőn voltam vért adni,180as volt a hemoglobinom. Előtte nem ittam csak 2 pohàr vizet és nem ettem. Ennek köszönhetően pont amikor húztàk ki a tűt rosszul lettem,na de ez nem lényeges. Azóta s*arul vagyok mindennap,nehezen veszem a levegőt, fàj a nyaki gerincem meg gyengènek érzem magam,fáj néha a fejem,olyan mintha esnèk össze, 2 napja mèrtem a vérnyomásom 105/105 volt / ez mitől lehet? Valószínű valamilyen ràkos megbetegedés lehet?

19/f


2019. nov. 19. 15:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A 105/105 vérnyomás keszonbetegségben szenvedő holttestnél fordulhat elő, ezért aztán a ráktól ne tarts!
2019. nov. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez nem rák, csak sima hipochondria.
2019. nov. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs köze a véradáshoz, de lehet, hogy valami nyavalya bujkál benned. Vagy azóta is pánikolsz és attól vagy rosszul. Azt a vérnyomást meg mérd újra. De ha 105/valami más, akkor is elég alacsony, igyál többet.
2019. nov. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Na most mértem meg újra. 168/98 lett.
2019. nov. 19. 16:11
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor 25 volt a hemoglobinom, akkor sem gondoltam rákra, pakold vissza a tökeidet a gatyádba! Semmi bajod nincs, legalább is hacsak ne azóta megfáztál. Mérj újra vérnyomást megnyugtatásul.
2019. nov. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Akkor mitől kapok ilyen nehezen levegőt ?

Meg mitől volt ilyen magas a hemoglobin?

2019. nov. 19. 21:00
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez az érték - ha nyugalomban mérted - már magasnak számít:


"A [magasvérnyomás-betegség] diagnózis felállításához természetesen a legfontosabb a vérnyomásmérés. Magas vérnyomásról akkor beszélünk, ha nyugalmi állapotban, nem szélsőséges hőmérsékleti viszonyok között, különböző napokon végzett legalább két, inkább három mérés átlaga nagyobb, mint 140/90 Hgmm."


Szóval ha rendszeresen ennyi, akkor menj orvoshoz. Ettől is lehetsz rosszul.

2019. nov. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi a hemogobin regerencia értéke? De ha az alsó határhoz van közel akkor kezdj el vadat szedni. A vérnyomásod elég érdekes. Biztos jó az a mérő? 120/80 anormál érték. 10-15 eltérések nyugalmi állapotban nem okoznak problémát. Ha ennél nagyobb akkor orvoshoz kéne mennimert attól vagy rosszul.
2019. nov. 30. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Vasat csak elütöttem.
2019. nov. 30. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én akkor éreztem így magam mikor vérszegény voltam.nézd meg mennyi a normális hemoglobin érték. Nem lehet hogy az alsó határon voltál és most vérszegény lettél? Vegyél egy normális vérnyomásmérőt mert kétlem hogy ez jól mérne. A rák az hogy jutott az eszedbe? Vérvételen "elkaptad"?! :D Ne viccelj már!
2019. nov. 30. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!