Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Náthásan orrfújástól beszakadh...

HhSzsz01 kérdése:

Náthásan orrfújástól beszakadhat a dobhártya?

Figyelt kérdés
Nagyokat"reccsen" a fülem orrfújáskor, persze tudom hogy ez természetes főleg ha sokat fújom és erősebben. De ettől a dobhártya nem szakadhat be, ugye? Illetve annak azért lenne komolyabb tünete? Most ahogy nyelek úgy recseg kicsiket

2019. nov. 22. 09:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ettől biztosan nem szakad be. A pattogás azért van, mert a fülkürt valószínűleg begyulladt kicsit a megfázás miatt. Nyugi, épp én is ezzel kínlódom, nekem is recseg a fülem (meg be is dugul).
2019. nov. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Átkozottul fájna, ha beszakadna, és éreznéd, hogy szelel. Közvetlenül az erős orrfújástól nem fog beszakadni szerintem, de a fülkürtön keresztül feljuttathatod a kórokozókat, és a középfülgyulladás miatt már tényleg beszakadhat (persze ha időben orvoshoz mész, akkor nem). Ha azért van bedugulva, mert nem használsz orrspray-t vagy orcseppet, akkor lehet, hogy meg kéne próbálnod.
2019. nov. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!