Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bolus adstringenst vírusos...

Bolus adstringenst vírusos hasmenés esetén meddig érdemes szedni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap késő délután kijött rajtam a dolog, vagy 15x voltam wc-n estig. Bevettem este 2 szemet, meg rá 1 órára Normafloret. Éjjel nem volt semmi, reggel voltam wcn ismét, kb 2x 3x, ismét 2 szem, majd később Normaflore. Azóta nem voltam wc-n, tehát úgy kódolom, hogy rendeződik a helyzet. Tartsam a 3x 2 szemet 1 nap még pár napig, vagy vegyek be csak 3x 1-et, vagy kevesebbet?


Orvosnál nem voltam, mivel alig 1 napja van a dolog, a f0sikán, meg esti hőemelkedésen kívül más tünet nem volt. Se láz, se hányás, se durva hasfájás.


Köszönöm a válaszokat!



2019. nov. 27. 14:23
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nem kimondottan hasfogó, az a Lopedium mondjuk. Ezt kifejezetten hasmenéskor kell szedni, mert "A Bolus adstringens bélfertőtlenítő szer megnyugtatja a gyulladásban levő bélfalat, növényi eredetű hatóanyagai megkötik a bélbe kerülő mérgező anyagokat, ráadásul a mérgek felszívódásának megakadályozására védő bevonatot képeznek a bélfalon."

Mint a fentebbi linken is van.

2019. nov. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!