Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » HELP! Felírt az orvosom...

HELP! Felírt az orvosom Bisoprolol-Ratiopharm 5mg-ot. Szerintetek kell? Részletek lent!

Figyelt kérdés
Kicsit elhamarkodottnak gondolom ezt a döntést. És igen.. visszamentem hozzá de elküldött annyival hogy igen szedni kell. Nyilván ő az orvos de... 21 éves vagyok.. Igen.. Sokat stresszelek..s amikor elmentem hozzá azzal mentem hogy a mellkasom szokott fájdogálni. De valószínü a stressz. Plusz aznap mikor ott voltam nála és kaptam ezt a gyógyszert egy nagyon rossz hírt kaptam.. Tehát értelmes lenne hogy felment a vérnyomásom..és az nap talán a szivem is jobban vert. Előzetes EKG nélkül, csak meghallgatta mellkasom és így írt fel egy ilyen gyógyszert... Nem igazán értem. Mivel biztos vagyok benne hogy a stress, és szerintem nem is bizonyosodott meg arról hogy nekem van valami tényleges bajom.. csak meghallgatta a szívem környékét azzal az eszközzel amivel ezt szokták csinálni (nem tudom a nevét) Szerintetek így fel lehet írni egy ilyen gyógyszert? Ráadásul 21 éves vagyok mint írtam.....

2019. nov. 29. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Ez egy béta-blokkoló, a szívedet védi a túlműködéstől. 21 évesen nem szokott mellkas fájdalom jelentkezni stresszre sem. Ha úgy érzed túlreagálta, akkor te is hibás vagy a tüneteid felerősítésében.
2019. nov. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem akkor sem hogy egy ilyen gyógyszert minden fajta vizsgálat nélkül indokolt felírni. Se pulzus mérés se ekg se semmi sem volt.
2019. nov. 29. 16:05
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
Akkó ne szeggyed. Fölnőtt ember vagy. Ráadásul.
2019. nov. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor ne szedd.

Nekem is írtak fel, én sem szedem.

2019. nov. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én háziorvos szakorvosjelölt vagyok és én sem értek egyet a kollégával. Azért mert nem vizsgált meg rendesen.

Egy EKG nem ártott volna, továbbá én azt szoktam ilyenkor csinálni, hogy megtanítom a beteget pulzust mérni (habár most már sokaknak van okosórája) és naplót vezettetek velük, amibe beírják mondjuk egy, vagy két héten át az értékeket. Ha tényle magas a pulzus, akkor valóban jó a gyógyszer, a szorongáson is javít egy kicsit azzal, hogy csökkenti a pulzust.

2019. nov. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne szedd!! Tonkretesz!!
2019. nov. 30. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hála Istennek! Felülbíráltuk az orvost. Illetve sok lud diszót győz.
2019. nov. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem minimum egy 24 órás vérnyomásmérőt kellett volna kapnod, mert az orvosnál mért értékek csak a pillanatnyi helyzetet mutatják. Ha éppen akkor ideges vagy (akár az orvostól), akkor fals adatok alapján ír(hat) fel esetleg szükségtelen gyógyszert. A 24 órás mérés pont arra jó, hogy megállapítható legyen mire reagál a szervezeted magas vérnyomással, illetve pulzus értékkel. Ha stressz váltja ki a tüneteket, akkor jellemzően éjszaka normál értékeket mér, napközben kiugróan magasabbat.
2019. nov. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! Igen akkor amikor ott voltam nála nagyon ideges voltam más dolgok miatt is... Tehát nem igazán releváns az eredmény. A kérdés arra irányult hogy indokolt e egy pillanatnyi idegállapot alapján egy vérnyomás mérés után egy ilyen gyógyszer...
2019. nov. 30. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!