Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A mitralis prolapsus okozhat...

A mitralis prolapsus okozhat mellkasi nyomás érzést?

Figyelt kérdés
Mikor voltam kardiológusnál kiderült, hogy mitralis prolapsus ők van. De az orvos csak annyit mondott, hogy ez esetleg okozhat egy kis fulladást (hozzáteszem ez van is), de egyáltalán nem említette a mellkasi szorítás lehetőségét. Bár be kell, h valljam, tényleg már régen voltam ott (2éve, de ő mondta, hogy elég 2 évente járnom). Lehet, hogy mondjuk a állapotom is romolhatott ennyi idő alatt?

2019. dec. 5. 06:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, okozhat ilyen érzést. S bizony, két év alatt romolhat. De ne aggódj, a mitrális prolapsus sokakat érint, főképp fiatal, vékony alkatú nőket, s jól el lehet lenni vele. De menj el a kardiológusodhoz mindenkéépen!
2019. dec. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ :)
2019. dec. 5. 18:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is mitrális prolapsusom van, vékony alkatú nő vagyok, tehát stimmel. Régebben nem okozott időnkénti össze-vissza szívdobogáson kívül más panaszt, csak a kardiológus hallotta, hogy zörög a szívem, illetve látta ultrahangon. Az elmúlt években kicsit rosszabbodott, rendszeresen "követ gurít" a mellkasomra, néha fulladok is. Nekem azt mondta az orvosom, hogy valószínűleg megúszom szívbillentyű-műtét nélkül idős koromig. Ki tudja...
2019. dec. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3


Én is vékony alkatú nő vagyok, de nekem valahogy kimaradt ez az össze vissza dobogás. És megkérdezhetem, h hány évesen fedezték ezt fel nálad?

2019. dec. 6. 06:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem nincs ilyen nyomás érzésem és annyira palcika sem vagyok. Az utóbbi időben visszont össze visszabdobog néha de csak fekve. Elég fura és ilyesztő érzés. 10 hónapja voltam a kardiológian ott azt mondtak minden oké. Nektek mit mondtak az össze vissza dobogásra?
2019. dec. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tőlem kérdezte, mikor voltam, h van-e ez az össze-vissza dobogás. Mondtam, h nincs, de azt mondta, h ha majd esetleg lesz, akkor ne ijedjek meg, mert ez elég sokszor előfordul, és amíg nem okoz nagyobb gondot, mint eddig, addig ne foglalkozzak vele
2019. dec. 24. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!