Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » IBS betegek, segítség! Néhány...

IBS betegek, segítség! Néhány éve kiderült, hogy ebben (is! ) szenvedek. Kb mindentől hasmenése van, a hasi fájdalom állandó. Ezzel kelek és fekszem. Próbáltam betartani, amit az orvos mondott,2 hétig. (? )

Figyelt kérdés

Semmi laktóz és a natív cukrot is kerültem. Mégsem változott semmi. Miért?Jobb napokon elvagyok, rosszabbon egy pohár csapvíz is fájdalmakat, puffadást okoz. Hasfogó nélkül ki sem mertem menni a lakásból. Most meg teljesen megváltozott, nem tudok wc-re menni. Pár napja már ügyeletre kerültem vele. Még glicerines kúppal sem sikerül eredményt elérni.

1: Mégis mit tegyek?

2: Az orvos nem sok mindent mondott. De ahogy olvasgatok, lelkileg is padlóra kerültem. Amit eddig meg tudtam enni, most szinte minden ki van zárva. Pl az összes zöldségféle. Jönnek az ünnepek. Mostantól ez lesz? Koplalni, éhezni és nézni a többiek milyen jókat esznek??? Tudtok valami megoldást??


2019. dec. 5. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:

IBS-re sajnos még nem találtak ki megoldást, én is küzdök vele, de szerencsére nem minden nap (viszont nagyon váratlanul tör rám újra és újra).

Hány napig nem tudtál wc-re menni, hogy ügyeletre kerültél vele?

2019. dec. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából előtte nap is voltam, de most olyan tipikus "nem jön ki" görcsökkel kezdődött, de annyira, h kiegyenesedni sem tudtam, és alig tudtam bevánszorogni a dokihoz. Közel fél órát bent voltam, mivel mikor meg akart vizsgálni, majdnem lefordultam az ágyról, és az injekciót is alig tudták beadni. Kínomban majdnem a falon lévő csempét rugdaltam. Meg kellett várni az injekció hatását, mert addig a fájdalomtól beszélni is alig tudtam.. Nem tudom, miért jött ki most így .Pedig egy ideje a meglévő fájdalmon kívül más gond nem volt. Még rántott halat, babgulyást is tudtam enni. Most meg ez.. Ma sem sikerült, és nagyon félek, h megint úgy járok, mint pár napja.. :(
2019. dec. 5. 20:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja értem. :( Nekem tipikusan székrekedés-hasmenés váltakozása van, sokszor 5-6-7 napig sem tudok elmenni (cserébe nem is fáj) viszont utána napokig hasmenés jön, amikor én is csak hasfogóval bírom ki.

Sajnos szerintem ezzel nem tudunk mit csinálni. Duspatalint próbáltál már esetleg szedni? Sokaknak enyhíti a tüneteket.

2019. dec. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Még nem. Ez mire jó? Kedden az erős filteres szennateát ittam, de az sem használt. Csak egy kicsit másnap.. Most ott tartok, ha holnap is így leszek, akkor felhívjuk a gasztrodokit, adjon tanácsot, mit tegyek. Voltam már így, 2 alkalommal,akkor 1-2 órás erőlködés után átváltott véres hasmenésbe ( nálam ez a legjellemzőbb) :( Egyszerűen utálom már az egészet. Egyébként te mindent ehetsz? Vagy megmondták, h mit kell kerülni?
2019. dec. 5. 20:29
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem max 2-3-4 napig nem kell, de ez így volt a gyerek születése előtt is. Az ibs sajnos néhány évvel a szülés után jött ki...
2019. dec. 5. 20:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Próbáltál valami bevonatképző gyógyszert? Az sem vált be? Nem tudom biztosan, a Venter (amit sajnos bevontak), bélrendszerben is kifejti-e a hatását vagy csak gyomorban, de ilyen típusúra gondolok.

Aminek van bevonatképző hatása a bélben, én a vörös szil táplálékkiegészítőt ismerem. Esetleg nézz utána, úgy tudom, szokták ajánlani ilyen esetben.

2022. aug. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Egy időben kaptam ventert, de csak a sürgősségin írtak fel 1 alkalommal. Meg Itopride-ot kaptam 1x, de azt sem mondta, meddig kell szedni, vagy rendszeresen, csak letett egy receptet a portára névreszóló borítékban. De az sem igazán hatott.
2022. aug. 9. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!