Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Régen komolyan nem mentek...

Régen komolyan nem mentek orvoshoz az emberek, meg normális volt, ha állandóan náthás? Hogy nem lett bajuk?

Figyelt kérdés
2019. dec. 8. 07:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Most se mennek
2019. dec. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Normálus szerintem megy.
2019. dec. 8. 07:46
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha nathas vagy az orvos sem tud semmit tenni. Mo-n mindenki mindig antibiotikumot ker, holott virus ellen nem jo.
2019. dec. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem kérel antibiotikumot, de nem biztos, hogy csak nátha, meg csak vírus. Meg lázasan akkor sem jó mászkálni, meg fertőzni a másikat. Lehet tüdőgyulladás is, az is csak náthának néz ki először.


De régen nem mentek ilyennel orvoshoz, sőt... Csak tápos vagy, nem akarsz suliba menni...


Meg Magyarországon nagyon jellemző, hogy ha komolyabb baja van, vagy időben megelőzhető lett volna, csak az utolsó utáni pillanatbam fordul orvoshoz... De az orvos ilyen, hiába papolnak a megelőzésről, kb. mit keresel itt, ha beteg vagy.

2019. dec. 8. 09:45
 5/16 anonim ***** válasza:
És mégis ki tenyésztené ki egy ilyen jelentéktelen szituban, hogy vírus vagy baktérium okozta? Amire csak tüneti, vény nélküli gyógyszert lehet felírni, azzal minek orvoshoz szaladgálni? Max. táppénz miatt mennék el ilyennel orvoshoz... A tüdőgyulladást meg nehéz összetéveszteni egy náthával.
2019. dec. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy rossz orvos könnyebben eltesz láb alól, mint a betegség. Nem mellesleg a nátha azért tán nem egy életveszélyes állapot, elmúlik magától.
2019. dec. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Utolsó, ezt tanúsíthatom, sajnos. Hetekig rosszul voltam, majdnem elpatkoltam... Mert leszarta, nem kért egy labort sem...


Másrészt még a gyerekorvos volt, hogy kitalálta enorexiás vagyok, nem akarok suliba menni, levetette a fogszabályzómat stb. Nyugtatólat íratatott fel 16 éveskorban. Mert hazaküldtek influenzával a suliból...


Sajnos táppénzes, meg korábban sulis igazolás miatt, kénytelen vagy.


Most már úgy vagyok vele, higy nincs az a betegség, ami miatt kiálljam ezt mégegyszer. Ha meg meg kell halni, elóbb-utóbb eljön.


Talán más fejlettebb országban nem ez van, ezért született a kérdés is. Ahol egy 16 éves fiatal lánynak, aki egészséges, jótanuló, ott előtte az élet, felírják 5 perc alatt a nyugtatót meg az antidepresszánst, mert az apja azt találta ki... Ez nem egészségügy.eg az sem, hogy annyira nem törődnek az emberrel...

2019. dec. 8. 11:26
 8/16 anonim ***** válasza:
hát igen .. a mindenféle mentális elváltozásokra meg olyan könnyen felírják a különböző szar gyógyszereket, hogy csak na, aztán ha nem jól reagál a szervezeted rá úgy tönretesz hogy az nem igaz ..
2019. dec. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

De nem volt mentális elváltozásom... Csak apám kitalláta, 5 perc alatt felírták, előtte beszélt vele...


Mint a cukrot, úgy. De azért gyereknek, mert a buta apja kitalálta... Nonszensz. Fejlődő, egészséges szervezet, alapból alacaony vérnyomással stb. Kb. öngyilkosság, aztán csodálkozott, hogy rosszul voltam tőle...


Nem vagyok teljesen ellene, mondkuk epilepszia esetén stb., de egy felnőtt maga dönt róla...


Szánalom. Rosszabb, mint a drog. A modern világ egyik legnagyobb hülyeségének tartom, szerintem egyszinten van a droggal. Azt bírom, hogy elmegy 3 műszakba dolgozni, feliratja ezt a szart, rosszabbul lesz, hozzászokik, egyre nagyobb adag kell, lerobban. Belekerül ebbe a körforgásba...


Nagyon divat manapság mindenre rámondani, hogy "pszichés" meg lelki okai vannak, szedjen nyugtatót. Annyian magyaráznak ilyen baromságot... Oké, stressztől lehet hasmenés, meg stb., bár legtöbbször köze nincs, de nyugtatózzuk be??

2019. dec. 8. 12:09
 10/16 anonim ***** válasza:
fullra adom amit írsz. Mostanában a " nyugodt beteg " a jó beteg, szépen bacassunk belé nyugtatókat, amíg a világáról nem fog tudni, támogassuk meg egy kicsit a gyógyszeripart, mérgezzük szét a beteget, jó lesz az. Ha neki nem is, a gyógyszergyáraknak, meg nekünk biztosan. Ettől még persze vannak kiváló orvosok, de nagyon nyitott szemmel kell járni, mert könnyedén rábachat az ember.
2019. dec. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!