Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha nagy levegőt veszek, a...

Ha nagy levegőt veszek, a tüdőm valahogy elkezd szúrni. Nagyon ritkán érzem sima légzés közben is. Mi okozza ezt?

Figyelt kérdés
Nagyjából két éve tart, se nem lett jobb se rosszabb. Két tüdőszűrésen is részt vettem, azt mondták semmi gond nincsen. Alkalmanként dohányzom csak, (például bulikban) egyenként nem. Sportolok, vidéken élek. Kissé zavar ennek a jelenléte, valami tudja hogy mi ez, és mit lehet vele kezdeni? 19/F

2019. dec. 11. 07:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Magas ember vagy? Ha 180 cm vagy afölött, akkor időnként húzd ki a hátad és vegyél mély levegőt, lassan, többször. Van úgy, hogy időnként "beszorul" a levegő. Orvosnyelven nyílván nem így mondják, de én ezt tapasztalom.
2019. dec. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
175cm vagyok, köszönöm a tanácsot, kipróbálom
2019. dec. 11. 08:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne dohányozz. Légzőtorna segíthet.
2019. dec. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

Lehet sok minden, de ez nem normális az biztos. Ha sokat ülsz és rossz a a tartásod, akkor akár lehet bordaközi izom gyulladás is, ami időnként visszatér.

Lehet visszatérő légmell is, bár nem hiszem, hogy 2 év alatt ne rosszabbodott volna, viszont ez egy normál röntgenen nem biztos, hogy látszik.

Viszont a dohányzást hagyd abba, ha teheted.

2019. dec. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem dohányzom már sehol sem, és mozgok eleget. Különösebben nem fáj, és észre sem veszem ha nem figyelek rá. Viszont ha csak otthon ülök és veszek egy nagyobb levegőt megérzem. Kezdem elengedni a dolgot
2019. dec. 12. 00:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!