Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukor beteg lennek?

Cukor beteg lennek?

Figyelt kérdés

eleg erdekes kerdes, azonban szeretnem tudni erre a valaszt. A felmenoim kozul a mamam volt cukorbeteg, azonban neki idoskorban alakult ki (mellete meg leukemias volt) Az utobbi 4 evben nagyon-nagyon sok cukrot ettem... ennek az oka az, hogy apukam viszonylag napi szinten hozott/hoz haza csokit es szoszerint rafuggtem, az ehsegem nem csillapodik ameddig nem ettem vmi egeszsegtelen szart. Nagyon sokszor vagyok szomjas, amikor eszek akkor gyorsan felszedek kilokat, majd gyorsan is adom le. pl: mikulsra nagyon sok csokit kaptam osztalytarsamtol, reggel meg 51 kilo

voltam, majd este 51.8 kg, majd masnap reggelre 51.4 kg <- ez egy hete tortent es

most vagyok 51.5 kg. amiota sok cukrot viszek be a szervezetembe nem tudok hizni se fogyni, mindig 2 kilo kozott ingadozik a sulyom. neha szaraz a borom, neha nem. 4 evvel ezelott alakult ki a depressziom (1,5 evig tartott vagy max 2 evig) panikbeteg lettem es folyton szorongtam, miutan elmult a depressziom es “jobban” lettem azota folyamatosan ideges vagyok, neha meg idegosszeomlasom is van (ezeket nem reszleteznem ha nem baj). Folyamatosan ehes vagyok, elkepesztoen sokat eszek, nem sportolok semmit, mert folyton faradt vagyok, az eletem a rajzolas es nagyon szeretek pc-s jatekokkal jatszani, de amikor megjon a kedvem barmelyikre, a testem

ellenkezik, mert tul gyenge, hogy barmit

is csinaljon. 1-2 honappal ezelott megvagtam magam es 3-4 het alatt gyogyult be, pedig nem is vagtam meg melyen, szinte nem is verzett... ezeket leginkabb azert irtam le, mert ha jol olvastam akkor ezek amolyan tunetek

is lehetnek. a valaszt ill. a segitseget nagyon szepen koszonom❤️ 16/l



2019. dec. 14. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Menj el háziorvoshoz, és kérj egy labort. Ha azon az éhomi cukor magas, akkor indokolt a terheléses cukor mérés. Ebből egyből kiderül, hogy van-e okod aggódni.
2019. dec. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Bár a helyedben én nem a cukorbetegség miatt aggódnék.

#1

2019. dec. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A súlyod és az abban való ingadozás totál normális. 16evesen még zabálhattam én is, nem ragadt meg rajtam, de várj még 20evet, és visszasírod ezt az időt:) Amiket leírtál, nem utalnak cukorbetegségre. Átlagos kamaszpanasz. De ha ennyire ráizgultál h te biztos cukorbeteg vagy, hát menj el a háziorvoshoz, ott helyben meg tudja mérni a vércukor szintedet, még csak labor se kell hozzá.
2019. dec. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
koszonom szepen a valaszokat☺️❤️
2019. dec. 14. 17:24
 5/5 anonim ***** válasza:
#3! Ott helyben megméri, de az nem mérvadó, főleg nem (mondjuk) ebéd után. Egyetlen háziorvos sem tudja egy mérésből megállapítani, hogy valaki cukorbeteg-e. A vércukorszint ugyanúgy egy változó érték, mint a vérnyomás.
2019. dec. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!