Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Macska karmolástól veszettség?

Macska karmolástól veszettség?

Figyelt kérdés

Dec 13-án az utcán ültem egy padon, valakivel beszélgettem, mikor odajött hozzánk egy kiscica. Nem tudom mennyi idős lehet, már nem olyan pici, de még nem is felnőtt méretű.

Felugrott az ölembe. Szép cica, nem néz ki betegnek. 2 hete is találkoztam vele, ugyan ott, és ugyan olyan szép volt mint akkor. Tehát gondolom azon a környéken lakhat. Később jött is egy kocsi, beállt az egyik közeli házhoz. Mikor a cica ezt meglátta, egyből otthagyott minket és szaladni kezdett a ház felé. Szóval gondolom a gazdái lehettek.

Na de Rátérek a karmolásra. Elkezdett helyeszkedni és eközben kissé kiengedte a karmait. Majd később, miközben az ölemben hempergett, majdnem lecsúszott az ölemből, hát a karmaival megkapaszkodott a lábamba. Éreztem hogy szúr, de nem gondoltam hogy ezeknek bármi nyoma lesz majd.

Aztán később mikor hazaértem, azért ránéztem és láttam hogy kis piros pöttnyi nyomai lettek a karmolásoknak. Nem vérzett egyik sem, viszont ekkor már eltelt talán több mint fél óra a karmolás óta, ezért nem tudom hogy frissében vérzett-e valamennyire is.

Lemostam, letiszítottam azért, ahogy tudtam. Már amelyiket észrevettem, mert volt egy amit csak később vettem észre.

Dec 14.-én délután 2 körül újra rápillantottam és a nyomok bepirosodtak. Mintha pici anyajegyek lennének, csak pirosasban, valamelyik sötétebb, valamelyik világosabb. Körölöttük picit piros a bőr is. Tehát apró sebeknek tűnnek, de nem tudom véreztek-e.

Tetanuszt idén áprilisban kaptam. Akkor kutyaharapás miatt. Mikor az történt, nagyon beijedtem a veszettségtől, szerencsére nem kellett veszettség elleni oltást kapnom akkor. Viszont azóta eléggé félek a kutyák, macskák, és egyéb állatok okozta sérülésektől a veszettség lehetősége miatt. Neten mkndenfélét olvasni, már nem tudom mit kéne tennem.

Gondoltam hétfőn a biztonság kedvéért bemegyek a háziorvoshoz megmutatni, megkérdezni van-e okom aggódni. A leírtak miatt nem tartom valószínűnek hogy veszett lenne, hisz mint mondtam szépnek, ápoltnak tűnik, 2 hét különbséggel ugyan ott találkoztam vele és ugyan olyan ápolt volt mint 2 héttel korábban. Tehát valószínűleg törődnek vele. A sebek/karcolások nem nagyok, talán még csak nem is véreztek, de ezt nem tudhatom biztosra.

Ezek ellenére pedig aggódom. Sok helyen azt mondják hogy ilyenkor érdemes orvoshoz menni, akármilyen kicsi is a sérülés.

Mit gondoltok? Ennyi miatt veszettség ellenit idnokoltnak tartaná szerintetek a háziorvos? Megéri megmutatni neki? Eléggé idegesít a dolog.



2019. dec. 15. 01:38
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi a kisregényért, lehet kissé összeszedetlen, de tök ideg vagyok emiatt.
2019. dec. 15. 01:41
 2/6 A kérdező kommentje:
Kérdéses hogy tényleg ott laknak-e a gazdái, ahol gondolom. Akkor lehetséges hogy a háziorvos kérésére megnéznék hogy van-e oltása a cicának, és ha van nem kéne foglalkozni vele a továbbiakban. Ha viszont mégsem ott laknak, akkor nehezebb a dolog.
2019. dec. 15. 01:51
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

A veszettség nyállal terjed. A macskán semmi betegségre utaló jelet nem láttál, ráadásul csak picit megkarmolt.

Nem kaphattál veszettséget, nyugodj meg, még a vadállatokat is vakcinázzák.

2019. dec. 15. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Magyarországon évek óta nincs veszettség, még a rókákat is vakcinázzák az erdőben. Jól fertőtlenitsd a sebet, más dolgod nincs vele. Ha téged meg nyugtat,akkor mutasd meg orvosnak.
2019. dec. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Veszettséggel 99.9 % ,hogy nem fertőződtél, mert az, ahogy az előbb írták, Magyarországon már évek óta nincsen. Viszont érdemes lenne elmenni orvoshoz,mert tetanuszt kaphattál! A tetánia kórokozója éppen az ilyen kis sebeket "szereti". Ritka ugyan,de az ördög nem alszik.
2019. dec. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2019. dec. 16. 02:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!