Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Humán papilloma vírust hogy...

Humán papilloma vírust hogy lehet kiszűrni?

Figyelt kérdés

Elmentem a nőgyógyászhoz, elmondtam, hogy én szemolcsosnek látom magam lent, de kB csak idiotanak nézett, hogy mit okoskodok. Nem is vizsgált meg tuzetesebben, hogy lát e valamit. Csinált egy méhnyakrák szűrést és mintát vett. A tenyészet eredménye negatív.. Ha HPV-m lenne, az tenyeszetbol kiderulne? Akinek volt HPV-je hogy vette észre, mivel lehet kiszűrni?


Előre is köszönöm a válaszokat.


23L



2019. dec. 15. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
A méhnyakrák szűrés tartalmaz HPV szűrést is, ha kell tipizálást, hiszen ez a betegség fő oka.
2019. dec. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A méhnyakrák szűrés NEM tartalmazza a HPV szűrést. Külön kell kérni és fizetni érte 6-7 ezer forintot SZTK-s rendelésen is. Abban az esetben van ingyen a HPV szűrés, ha rossz (P3, P4) citológia jön vissza.

Hozzáteszem, hogy a szemölcsöket okozó HPV-t viszont ez a HPV szűrés sem mutatja ki, csak azokat, amiket rosszindulatúak.

2019. dec. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor most mi a megoldás? Mégis mit mondjak az orvosnak, hogy vizsgaljon már meg normálisan, ha már nekem nem hiszi el.. Nincs időm se energiám mindig más orvoshoz menni. Meg ha a HPV szűrés is csak a rosszindulatút mutatja ki, akkor a nem rosszindulatút hogy lehet kiszűrni?

Komolyan mondom, ez olyan bonyolult már.. Másodjára mentem el dokihoz ezzel és tojnak rám.

2019. dec. 15. 21:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha szemölcsre gyanakszol menj el bőrgyógyászhoz.
2019. dec. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Miért a bőrgyógyász megvizsgalja a nunim?!

😳😅

2019. dec. 15. 23:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Általában a bőrgyógyász egyben van a nemibeteg gondozóval, így igen, a bőrgyógyász megvizsgál ott is. Nekem is írt már fel bőrgyógyász nemi szemölcsre gyógyszert.

A nemiszervi szemölcsöt ránézésre is lehet diagnosztizálni, elég jellegzetes kinézete van. De ezt nem lehet hüvelyváladékból szűrni.

Amúgy ha rosszindulatú HPV-re gyanakodnak akkor ráírják a citológiára, hogy "HPV gyanú". A szemölcsöket okozó viszont ugye nem rosszindulatú, úgyhogy csak egy ecsetelőt kéne rá szerezned és le is tudhatnád a problémát. Hol vannak amúgy a szemölcsök, mekkorák? Ha rákszűrést csinált, hogyhogy nem vette észre az orvos?

2019. dec. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bőr és nemibeteggondozóba menj és ott kérj HPV szűrést. Meg kell csinálniuk, ha te külön kéred.
2019. dec. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!