Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen érzés mikor elmegy a...

Milyen érzés mikor elmegy a hangom?

Figyelt kérdés
Soha nem volt még, tényleg nem lesz semmi hangom, vagy csak rekedtes?

2019. dec. 16. 18:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyenkor a hangszalagok nem zárnak össze.

Olykor, durvább esetekben a hangszalag hátul V alakban szét is nyílik. Ez dysphoniának is nevezik.

Próbálnál beszélni úgy, ahogy a normál életben, de ehhez képest az orgánumod jóval erőtlenebb, rekedtesebb, fátyolos, gyakran el is csuklik, - olyan, mintha egy zongora billentyűin végig akarnád húzni a kezed, de bizonyos billentyűk nem szólalnak meg. Próbálnál olyan színesen kommunikálni, ahogy szoktál, de a kellemes, színpadias ingadozás helyett a regiszter-/hangerő váltás nem megy úgy, ahogy szokott, inkább valami szörnyű affektálásnak hallatszik még akkor is, ha nem is úgy szánod. Természetesen minden egyes kimondott “mhm”, “aha” szó is komoly fizikai fájdalommal jár. Mintha kalapáccsal vernék szét a gégédet. Nehezen beszélsz, ezért ilyenkor nem is teszed szívesen, de nem is szabad. Szigorúan meg van tiltva ilyenkor mindennemű vokális kommunikáció.

Nekem életemben egyszer volt ilyen. 3 hónapig gyógyultam belőle, de utána még hónapokig ittam a levét. Rettenetes volt, és nem kívánom senkinek.

2019. dec. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes leírást #1! Ment a zöld!
2019. dec. 16. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!