Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ingerköhögésem van, mi lehet...

Ingerköhögésem van, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Nyilván ez nem egy diagnosztikai oldal, de mégis kérdezek, hogy mi lehet az oka az ingerköhögésemnek. Hátha neked hasonló vagy ugyanilyen panaszod van/volt.

December 4-én elkezdett kaparni a torkom (égető, viszkető érzés). Ez kb. két napig tartott, majd jöttek az általános megfázás tünetei, mint az orrfolyás dugulás, hurutos köhögés, hőemelkedés, hidegrázás, erős fáradtság, stb. Egy napig nagyon rosszul voltam, de mivel aznap csak ügyelet volt, így nem mentem orvoshoz, ráadásul másbap este már szinte semmi bajom nem volt, csak a hurutos köhögés maradt meg két napig talán, majd végül az is elmúlt. Viszont azóta a légcsövemben/torkomban ingerköhögésem van, nincs semmi köpet. Az ingert szinte folyamatosan érzem, de nem mindig köhögök, inkább csak rohamokban. A legcsövemben olyan érzésem van, mintha el lenne kicsit záródva a légút, de nem tudom felköhögni köptetővel sem. Néha meg azt is érzem, mintha a tüdőm "sercegne" köhögés közben. Nehezebben is veszem a levegőt, hamarabb ki is fulladok mint eddig. Tegnap már annyit köhögtem, jogy megfájdult a tüdőm köhögés közben. Sokszor viszont beszúr, belenyilal a tüdőmbe egy fájdalom, ami levegővételkor érezhető csak, ezt naponta is érzem. A tünet egyáltalán nem akar elmúlni és más ezen kívül nincs is.

Tippeket várok, mi lehet ez?

Orvoshoz mikor érdemes ezzel menni? Hiszen más bajom nincsen. Menjek csak egy köhögéscsillapító miatt? Vagy olyat kaphatok vény nélkül is?



2019. dec. 21. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Hörghurut?

Tüdőgyulladás?

Köptetőt szedsz amúgy?

2019. dec. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hörghurutom volt már, tüdőgyulladásom is sokszor. Ott nem csak köhögtem, lázam is volt, kb "alig éltem", ez nem vészes most.

Köptetőt szedtem rá de nem használt

2019. dec. 21. 15:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem háromszor volt ilyen. Az első alkalommal adtak valami antibiotikumot és elmúlt. A masik kettő A típusos tüdőgyulladas volt. Micoplasma és Clamidia pulomnalle okozta. Vervizsgalatból derült ki. Nekem sem volt lázam és a végen az lett, hogy kilyukadt a tüdőm és műteni kellett ptxel. A helyedben holnap kernék egy sűrgőssegi beutalót a tüdőgondozóba hogy nézzenek egy röntgent mert az erős köhöges nagyon megterheli a tüdőt erre kell valami gyógyszer és megnézni mi az ok. Bocsi ha megijesztettelek de a te érdekedben írtam. Ne várd végig az ünnepek végét orvos nélkül és lehet ide a háziorvos kevés.
2019. dec. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez nem CSAK egy szimpla köhögés! A típusos tüdőgyullafast sokan kihordjak labon láz nélkül. Pont ilyen tünetei vannak és komoly karokat okozhat a tüdőben. Holnap menj orvoshoz mert köhögescsillapító erre nem jó. Valoszínű kelleni fog antibiotikum. Remelem ennyivel meguszod. Majd írd meg mi volt
2019. dec. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!