Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit csináljak, ha a tüszős...

Mit csináljak, ha a tüszős mandulagyulladásom nem lesz jobb az antibiotikumtól?

Figyelt kérdés

Az orvosom mindig ezt a fajta 7 napos antibiotikumot (Aktil duo) írja fel, mindenre arra is amire lehet nem is kéne.

Viszont volt amikor hülye voltam, és összevissza szedtem be, és félek, hogy antibiotikum rezisztencia alakult ki nálam.

Ugyanis eddig jobb lett tőle, elmúlt a fájdalom és kicsit visszahúzódott a mandulám, de most vagyok a 6. napon és reggel elfelejtettem bevenni, mert itthon hagytam a gyógyszert és csak kb. délután 5-kor vettem be, meg most este, de mostanra visszajött a fájdalom, és megint bedurrantak. Rendesen kidudorodik két oldalt a nyakam. A holnapikat még beszedem rendesen, de aztán több nincs és félek, hogy nem lesz jobb, vagy visszajön megint.

Most így az ünnepekben hova menjek, mit csináljak?

Üröm az örömben, hogy legalább nem fogom telezabálni magam, mert alig tudok nyelni...


2019. dec. 23. 23:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Más antibiotikum kéne! A mandulagyulladás 80%-át streptococcus pyogenes (A csoport) okozza! Ez a baktériumfaj érzékeny a penicillinre.. Ilyen az aktil is (amoxicillin).. de az nem jó ha mindenre azt írja fel.. Egy idő után ezért tényleg kialakulhat rezisztencia.. Meg kéne próbálni mást..(pl Azithromycin-Sumamed..) Az Amoxicilin-klav.-nak (Aktil, Augmentin).. 3 nap után már hatni kéne! Az se jó ha össze-vissza szeded be.. Figyelj jobban rá oda! Torokváladék tenyésztés indokolt lenne!
2019. dec. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van házi orvosi ügyelet az ünnepek alatt is.

Nekem egyébként antibiotikum+algopirin kombót írt fel a doki tüszős mandulagyulladásra.

2019. dec. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek menjek ügyeletre holnap?
2019. dec. 24. 01:37
 4/8 A kérdező kommentje:
Mostanra amúgy hőemelkedésem is lett. :/
2019. dec. 24. 01:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Infraszauna. Bioptron lámpa. Fokhagyma. Kurkuma. Gyömbér.
2019. dec. 24. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nyilvános szaunába ne menj, fertőző beteg vagy. Orvoshoz viszont igen, ha nem hatott az anitibiotikum, kelleni fog egy másik. A tüszős mandulagyulladás nem vicc, komoly szövődményei lehetnek a vesegyulladástól a szívizomgyulldásig.

Állíts be egy jelzőt a telefonodon, és pontosan szedd a gyógyszert.

2019. dec. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 szamo77db ***** válasza:
Ki kellene venni a manduládat. Én sem szabadultam az állandó kínlódástól, míg ki nem vették!
2019. dec. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak akkor szükséges az mandula műtét ha LEGALÁBB évi 4x jelentkezik! Ez alatt teljen felesleges.. Megfelelő antibiotikummal könnyen gyógyítható.. sajnos ez a mandula műtét nagy divattá vált..
2019. dec. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!