Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek baj lehet a...

Szerintetek baj lehet a mandulámmal?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre gyakrabban fáj a torkom. Idén már, még év elején, volt egyszer egy tuszos mandulagyulladásom, tiszta genny és vér volt a torkom meg ott minden. Aztán kb 1 hónapja megint ez volt, ugyanúgy gennyes és véres. Akkor kaptam rá Aktil Duót és helyrejött egy hét alatt. Tegnap este megint elkezdett fájni a mandulám, fehér pöttyök lettek rajta, ma délutánra a pöttyök körül már egy kicsi vér is volt, egy nagyon pici. Merészkedtem bevenni egy Cefzilt, mivel az egy ugyanilyen alkalomról maradt meg, és ahogy olvastam, mandulagyulladáskor alkalmazható. Szerintetek lesz belőle nagyobb bajom, hogy magam kezdtem el szedni?

Illetve javasoljátok a mandula műtétet? 20 éves lány vagyok. Azt mondják, nagyobb korban már rizikósabb ez az egész. De én meg nem szeretnék havonta ezzel küszködni, szinte már havonta.



2019. dec. 26. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az a baj, hogy nem szeded be az összes gyógyszert, amit felírnak, azért nem tud rendesen meggyógyulni (és azért van otthon csak vényre kiadható gyógyszered, amit tehát nem lenne szabad magadtól elkezdeni szedni, csak ha orvos mondja - és akkor viszont olyan adagolásban, ahogy ő mondja)...
2019. dec. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"javasoljátok a mandula műtétet?"

Mi? Látatlanban? Miért nem az orvost kérdezed meg???

2019. dec. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ehhez azért nem a tanulatlan gyakorisok, hanem szakképzett gégész szakorvosok véleménye kell.
2019. dec. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egy bontatlan doboz, 10 db-os Cefzil volt itthon, azért, mert amikor felírta azt csak láz esetén kellett volna bevennem, de lázam nem volt akkor. Egyébként fel szoktam szedni az összes antibiotikumot.
2019. dec. 26. 21:16
 5/11 A kérdező kommentje:
Mellesleg tervezek elmenni a fül-orr-gégészetre, csak hogy merjek-e belevágni egy ilyen műtétbe. Mert azt olvastam, meg hallottam, hogy ezután minimum 2 hét ágynyugalom, ami nekem hatalmas kiesés lenne így félév határán.
2019. dec. 26. 21:17
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát pedig ha szükséges, akkor rá kéne szánni magad valamikor. Mondjuk az nem biztos, hogy most rögtön ki kell venni. Sőt, nagyon is valószínű, hogy halasztható pl. nyárra - na de akkor meg az lesz a bajod, hogy rámegy a szünet... Az orvossal beszéld meg.
2019. dec. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A nemmegfelelő antibiotikum szedés csak többet árt mint használ..Ez nem olyan h " ó még maradt itthon egy pár szem bekapom hátha hat".. Ezért alakulnak ki mutáns-rezisztens baktériumok..Ügyeletre kellet volna menned/kéne! A Cefzil tényleg hathat rá, de csak a megfelelő dózisban és ideig! Azt pedig az orvos dönti el! Aktil-t pedig legalább 10 napig(inkább 14) kell szedni! 1 hetes kezelésből még vissza lehet esni! Mandulaműtét akkor ajánlott ha évi 4x legalább ki alakul! Az alatt teljesen felesleges a mandula műtét! ez sajnos divattá vált..Megfelelő antibiotikus kezeléssel könnyen gyógyítható! De ha össze vissza szedik az ATB-t annak csúnya szövődményei lehetnek! Azt írtad hogy szinte már havonta evvel küzdesz.. Ebben az esetben tényleg megfontolandó a mandulaműtét!
2019. dec. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 szamo77db ***** válasza:
40%
Figyelj ide! Nem ágynyugalom, hanem napról napra csökkenő fájdalom. Igen, két hét múlva érzékeny volt a műtéti terület, de utána szépen rendeződött. Nagyon figyelni kell arra is, hogy mit eszik az ember. Én 32 évesen mentem át mindezen. Nem kell folyamatosan feküdni, kelj fel, ha jól esik, sétálj egyet vagy tévézzél, olvassál. És már túl is leszel az egészen!
2019. dec. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyelőre orvos még nem javasolta neki a műtétet, úgyhogy nem kéne elkezdeni rábeszélni őt.
2019. dec. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem is azért tettem fel a kérdést, hogy rábeszéljenek. Csupán, ha esetleg arra kerülne a sor, kíváncsi vagyok, hogy ki hogyan élte meg, akinek már volt, és milyen következményei voltak vagy bármi.
2019. dec. 27. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!