Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mellkasi fájdalom mitől lehet?

Mellkasi fájdalom mitől lehet?

Figyelt kérdés

Igazából már régebben is tapasztaltam hasonló tüneteket, de elég ritka volt, nem igazán foglalkoztam vele. Pár hete viszont rendszeressé vált,szinte napi szinten érzem. Elég fura érzés, megpróbálom leírni. Ülés után szokott jelentkezni, pl. leülök tanulni, és 2-3 óra majdnem folyamatos ülés után úgy elkezd fájni a mellkasom bal oldalt, hogy muszáj felállnom mozogni kicsit, vagy ha lefekszem, akkor is jobb, bár úgy is bizonyos pozíciókban, mondjuk oldalt fekve elég kellemetlen. Talán szorító, feszülő, vagy nyomó érzésnek mondanám, olyasmi mintha beszorult volna a levegő, vagy nem is tudom, de légszomj, nehéz légzés vagy ilyesmi nincsen, mély levegővételre sem fokozódik.

Van ötlete, tapasztalata valakinek, hogy mi okozhatja ezt? Érdemes orvoshoz fordulni vagy idővel elmúlik?



2019. dec. 28. 23:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A rossz tartástól van ez. Próbálj meg nagyon odafigyelni rád,hogy ne görnyedve üljél és időnként mozgasd meg a hátad, vállaidat.
2019. dec. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel. Továbbá lehet még akár rekeszsérv, enyhe reflux miatt is. Persze ez csak találgatás
2020. jan. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyanez a panaszom nekem is... Sokat tanulok, gornyedten ülök folyton, sőt a tartásom sem a legjobb.

Az elején megijedtem, így vért is vettek, ill. EKG vizsgálatom is volt. Az eredményeim szerencsére negatívak... Szóval én is a rossz testtartásra gyanakszom.

2020. jan. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!