Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Okozhatja a cukorbetegség,...

Okozhatja a cukorbetegség, vagy valami más?

Figyelt kérdés

Mostanában 23 fok alatt többször arra éberedek, hogy ráz a hideg. Ilyenkor a paplan fölé magamra terítek még egy vastag plédet, s kb. 10 perc után múlik el a remegés.

24 fok felett viszont elkezdek izzadni nyaktól felfelé, ami megintcsak zavar az alvásban.


Gyógyszerrel 5,2-6 között van az étkezés előtti vércukrom.

Diabetológus szerint a vérvételi eredményeim jók. Elküldött neurológushoz, aki megvizsgált, majd klinikai neurológiai vizsgálatra küdött, mindkát eredményem negatív.

Végül tiogammát írt fel, de azóta is ugyanez van.



2019. dec. 29. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Velem a hormonok szoktak ezt jatszani... Ilyen iranyban vizsgalodtak mar nalad?
2020. jan. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Általános vér-vizelet vizsgálatot csináltak - negatív.
2020. jan. 13. 16:53
 3/3 A kérdező kommentje:

#1


Azt hiszem értem. 72 éves férfi vagyok, nem hiszem, hogy a hormonok játszanának ilyet velem. Úgy tűnik, a hőmérséklettel szembeni toleranciám romlik.


A lakásban -legtöbb szobában- többnyire 22-23 fok van. Korábbi években elég volt egy trikó és egy póló. Még ha el is aludtam, mondjuk tv-nézés közben, nem ébrendtem arra, hogy fázom. Újabban kénytelen vagyok még egy melegebb felsőt is magamon hordani.

Ezzel együtt leginkább ez az éjszakai hidegrázás zavar.

2020. jan. 15. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!