Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A tüdőre alkalmazott kontraszt...

A tüdőre alkalmazott kontrasztanyagos CT kimutatja a mellkasi borda elváltozását?

Figyelt kérdés
Tüdőmben találták kisebb elváltozásokat, ezért beutaltak kontrasztanyagos CT-re. Csak másnap vettem észre, hogy a mellkas csontomon, a mellem felett van egy kemény csontkinövés, dudor. A háziorvosom beutalt emiatt röntgentre, de az elmúlt 3 hónapban már háromszor kaptam besugázrást egy röntgen, 2 CT és ha nem muszáj, nem szeretnék negyediket. Most várom a legutóbbi CT eredményét, hetedikén lesz kész, úgy tudom, hogy az is láthatja az elváltozást, még ha nem is arra irányult a vizsgálat, hanem tüdőre. Van valakinek pontos információja erről? Megköszönném.

2020. jan. 2. 21:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A leletezéshez hozzátartozik a csontok áttekintése is.

A melled feletti terület benne lesz.

2020. jan. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, majd leírják, hogy mit láttak a mellkasi csonton is. Az egész mellkast nézik, nem csak a tüdőt. Felesleges a röntgen.
2020. jan. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen, látni fogják.

De ha csak a "besugázrástól" félsz, nincs okod aggodalomra.

Ma már annyira fejlett a technológia, hogy egy CT vizsgálat során ért sugárzás, kb. 1-2 napi háttér sugárzásnak felel meg. Mintha 1-2 napig kint lennél a szabad levegőn.

A röntgen még a 70-es években "veszélyes" volt. Ma már nem az. Nyugodtan vizsgáltasd ki magad.

2020. jan. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az információkat! Mindannyian azt mondjátok, ez jó!


Nem csak a besugárzástól félek, mert utána néztem, mindenképpen daganat lesz, kérdés, hogy jó, vagy rosszindulatú? :(( áttét-e?

2020. jan. 3. 00:31
 5/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, hogy ilyen nagy a baj :( Ha áttét lenne a mellkas csonton, azt a CT biztosan látni fogja. Teljes gyógyulást kívánok Neked!
2020. jan. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Még megkérdezhetem, mekkora elváltozásokat találtak a tüdődben? Milliméteres gócokról van szó vagy nagyobbról? Privátban is válaszolhatsz ha úgy könnyebb Neked. Köszönöm előre is!
2020. jan. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
2 db egy centis "képletet" találták, az egyiknél tüdőgyulladás maradványt sejtenek, a másiknál visszamaradt csecsemőmirigyet, de ez a sima, kontrasztanyag nélküli CT eredménye. A csontkinövésem tapintásra kb 4 cm hosszú és úgy 2-3 cm széles. Egyébként (lekopogom) kicsit se érzem rosszul magam, nem fogytam, nincsenek fájdalmaim, nem vagyok gyenge stb. Sőt kifejezetten jól vagyok. Persze tudom, hogy attól még lehet bármi.
2020. jan. 3. 10:08
 8/11 A kérdező kommentje:
Igyekszem nem temetni magamat előre, de nagyon félek.
2020. jan. 3. 10:12
 9/11 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy félsz, de még minden rendben lehet!!! A kontrasztanyagos CT jobban fogja látni a gócokat, az többet mond el. Reméljük semmi komoly nem lesz!
2020. jan. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Reménykedem benne.
2020. jan. 4. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!