Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől fáj a hasam folyamatosan...

Mitől fáj a hasam folyamatosan több éve minden nap?

Figyelt kérdés
Minden úgy kezdődött, hogy kiskoromban sajnos sokat voltam beteg ezért oviba se voltam valami sokat és mai napig a beilleszkedés nagyon nehezen megy nekem. Tudom mindeki azt írná , hogy lusta vagyok és nem szeretek tanulni ezért idegeskedek de nem. Sajnos alsós korom óta kiközösítettek egy részt mert eléggé pattanásos az arcom másrészt eléggé felnőtt gondolkodásom van és ezért én a ,,mai fiatalakkal’’ nem annyira tudok közös témát találni, mert az osztálytársaim csak a buliról, cigi stb beszélnek és én pont az ellentéte vagyok. Mindig tanulok és szinte minden évben vagy 5-ös vagy 4-5 tanuló vagyok és ha valaki barátkozni vagy beszélgetni akart velem azt csak azért volt , hogy dolgozatba és tanulásba segítsek. Így úgy döntöttem inkább elvagyok egyedül de mostmár középiskolába vagyok és így 16 évesen úgy gondolom nem ártana ha lenne pár ismerősöm mert az a későbbiekben fontos lesz. De mivel ez nem sikerült elkezdtem kb 5-dik óta folyamatosan idegeskedni a tanulás miatt is mert mindig jó jegyet akarok szerezni és azóta napi szinten fáj a hasam és sose tudok úgy enni mint mindeki más, hogy jól esik nekik a kaja mert nekem minden kaja után fáj a hasam és sokszor inkább nem is eszek de kb 2 éve mostmár sokkal rosszabb mert minden nap minden pillanatban fáj és az miatt is idegeskedek nincs e komolyabb bajjom. Voltunk ultrahangon, hogy megnézzék a hasam talán ott látszik ha valami elváltozás lenne a bélnél. De semmit nem találtak. Anyukám laktóz és gluten érzékeny tehát az is állhat a háttérben de az idegesség is. Esetleg valaki tudna segíteni mitől lehet? Hova menjek orvoshoz? Lehet komoly bajjom is? Előre köszönök minden választ!!!

2020. jan. 3. 20:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Az ételintolerancia hajlam,illetve laktózérzékenységnél az enzimhiány örökölhető. Úgyhogy nem ártana utánanézni,nem örökölted-e édesanyádtól. Idegeskedés és stressz is okozhat ilyen panaszokat. Ezeket UH vizsgálattal nem lehet kimutatni. Először a háziorvoshoz kell menni,és beutalót kérni gastroeneterológiára. Jó lenne minél előbb,mert ha valóban van ilyen betegséged,akkor az komoly problémákat, szövődményeket is tud okozni.
2020. jan. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Mindenképp megpróbálom elmegyek orvoshoz!
2020. jan. 4. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!