Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges, hogy bipoláris...

Lehetséges, hogy bipoláris zavarom van?

Figyelt kérdés
Egy-két éve kezdődött nálam, hogy nagyon sokszor voltam lehangolt, azt hittem, hogy depressziós vagyok, sokszor legszívesebben csak meg akartam halni minden ok nélkül. Ez tartott pár napig, pár hétig, aztán elmúlt, és utána meg teljesen jól lettem, boldognak éreztem magam, de erre sem volt különösebb ok. Ekkor kizártam azt, hogy depressziós vagyok, mert az ennél gondolom hosszútávúbb. Viszont már hosszú ideje váltakoznak ezek az időszakok. Egyszer teljesen lehangolt vagyok, nincs kedvem az emberekhez, élni se akarok, máskor pedig teljesen boldognak érzem magam, és mostanában ez már szörnyen elkezdett zavarni. Sokáig nem is tudtam mi az a bipoláris zavar, csak néztem egy sorozatot, amiben az egyik szereplő bipoláris zavarral küzdött, és egy kicsit felismertem magam benne, és utánaolvastam. És nagyon megijedtem, de elhessegettem a gondolatot, hogy én biztos nem vagyok az. Például az ilyen euforikus állapotok nem igazak rám, vagy a túlzott energikusság sem. De mégis napok óta nem tud nyugodni ez a gondolat. 19/L

2020. jan. 5. 11:30
 1/1 anonim válasza:

Sajnos előfordulhat, hogy tényleg ez a betegség áll a háttérben, de egyáltalán nem biztos. Én azt javasolnám, hogy keress fel egy pszichológust, így hamar kiderül, hogy igazából mi is a baj, és ha nem bipoláris zavarról van szó, akkor is biztosan tud segíteni. :)


Egyébként ez a kérdés inkább a mentális betegségek témába tartozik, szerintem érdemes lenne oda (is?) kiírnod.

2020. jan. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!