Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tehetek ha nem bírom az...

Mit tehetek ha nem bírom az asztmás gyógyszerem?

Figyelt kérdés

Lassan egy hete nem szedem, mivel úgy tapasztaltam hogy nehezebben veszem a levegőt utána. Ráadásul tejfehérjét tartalmaz amire allergiás vagyok. Az orvos lerázott azzal, hogy minden ilyen gyógyszerben van és semmilyen más alternatívát nem volt hajlandó ajánlani... És más orvoshoz eddig nem tudtam eljutni.

Elvileg enyhe asztma (70% os volt a légzésfunkció vizsg. eredménye), de mennyire kéne tartanom a rohamtól? Van egy nyulam otthon

Vannak olyan természetes módok amivel lehet ezt kezelni?

Van Olyan asztmás aki szintén allergiás a tejfehérjére/ laktózra? Milyen gyógyszert szedtek a inhaláló mellé?



2020. jan. 8. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:
A tejfehérje és a laktóz 2 külön dolog(a laktóz tejcukor). Ugyanakkor minkettore lehet allergiasnak lenni. Ezt tedd tisztába, hogy mire is vagy allergiás, utána meg beszélj az orvossal.
2020. jan. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Inkább tejfehérje szerintem, mert a laktóz mentes dolgokat sem bírom már
2020. jan. 8. 11:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen keress meg egy másik orvost! Emellett vizsgáltasd ki, mi az, ami probléma: a tejfehérje vagy a laktóz. Meg azt is, hogy esetleg a nyúlszörre vagy-e érzékeny.
2020. jan. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Milyen gyógyszer pontosan, szteroidos vagy sima hörgőtágító?


Ha szteroidos, akkor szerintem próbáld meg egy hónapig szedni, mert azoknak csak lassan alakul ki a hatása. Az teljesen normális, hogy miután befújtad, egy kis ideig úgy érzed, jobban fulladsz, ez a mellékhatás sokaknál jelentkezik, és nem a tejfehérjétől van. Pár hét használat után viszont meg fog szűnni a tüdődben most folymatosan jelen levő gyulladás. Akkor fogod csak igazán érezni, mennyire fulladtál előtte. Sajnos ha nincs kezelve, akkor az állandó gyulladás idővel visszafordíthatatlan kárt tesz a tüdődben, és onnantól oxigénpalackkal fogsz rohangálni mindenhova, ami nem vicces (a COPD kulcsszóra keress, ha érdekelnek a részletek).


Természetes módon nem igazán lehet az asztmát kezelni (persze azon kívül, hogy a kiváltó allergént kerülöd, amennyire tudod). Az edzés nem segít (ez az asztma hatásmechanizmusával van összefüggésben). A szervezeted alkalmazkodik, magasabb lesz a vörösvértestszámod, de ez nem éppen egészséges állapot. Ha leírod, mire vagy allergiás, talán fog tudni valaki tippeket adni, hogy mivel tudod a legjobban eltakarítani az allergént a környezetedből. Szokták írni, hogy diétázz, ne egyél tejet meg húst meg mittudomén, hát próbálkozni lehet, de azért azzal a gyulladással kéne valamit kezdeni akkor is.

2020. jan. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!