Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Demens ember kemo/sugar...

Demens ember kemo/sugar kezelése befekvés nélkül, lehetetlen mi?

Figyelt kérdés

28 alkalmassugár lenne, elején kemoval keverve. Rosszindulatú vastagbél-daganata van édesapámnak, élénk piros vér folyik minden székelés után.


Az a nagy gond, hogy jan 17 kezdenék a kezelést ha betud járni, és februar végén ha befekszik.

Édesanyámmal beszéltem meg, hogy ő járna vele mert most munkanélküli. Meglenne a kísérő, aki kell is neki.

De a gond az, hogy annyira leépült, hogy egyszer csak nem jönne át délután.


Anyámat meg ismerem, nem fog könyörögni neki, nem megy ki érte minden nap. Sajnos autónk az nincs...

Mondhatnátok akkor vigyem én, de az 1,5 hónap kiesés a munkából, mert 28 napos a kezelés, amit gondolom csak hétköznaponta kapna. Ennyire ki se írna az orvosom


De még ha ki is iratnám magamat, az se lenne megoldás, mert nincs ám mindig otthon. Elkoszál, csak úgy a nagyvilágba megindul. Gyűjtögető szeret kukázni, csikkeket szedegetni, zálogházba nézelődni. Annyira hülye, ha jártányi ereje sincs akkor is vonszolná magát


A gond, hogy már minden perc számít, és nem tudom mi legyen. Nem tudom hozzánk költöztetni, mert várandós a párom, és nem akarom idegesíteni. Ő nem bírja elviselni, nagyon sok okból kifolyólag amit nem részletezek, az együttélés vele tényleg borzalom lenne.


De élni meg joga van, 1,5 hónap plusz ha befekvésre várunk. Nem szabadna, és holnapig kell döntenem. De mit tehetnék, nem lehet olyan csinalni hogy egyszer megjelenik a kezelésen máskor nem, és ez lenne kb. és fogalmam sincs mit tegyek


2020. jan. 8. 22:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%
Kemoterápia nincs minden nap. Mi például három hetente járunk.
2020. jan. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
A fenti esetben a kórházi kezelés a megoldás. Járóbetegként is meg lehet oldani, nem "lehetetlen" de nagyon bonyolult és macerás lenne. Pl. ápolónő és taxi minden nap, kb. 600.000 Ft lenne. Nem lehetetlen, de drága.
2020. jan. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A kemó valóban nincs, de a sugár minden munkanap van.
2020. jan. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

kemo első héten, meg záró héten van. Ez is gond, mert két külön korházban kapná, de ezt talán ki is bírná.

A gond ahogy a 3. hozzászóló írta a sugárnál van ami minden napos. Egy demenciás ember aki leépült az meg csak gondol egyet, á ettől én rosszúl vagyok nem megyek, és isten tudja hol keressem.

Arra nem is gondoltam, hogy idővel talán ereje se lenne bejárni. Nem utolsó szempont a higénia is, és borzalom fertőbe lakik, és csak nálunk fürdik heti 1x mikor bezavarom a kádba.


Ennek fényében gondolom nem tanácsolnátok a bejárást, de a befekvés annyi idő, annyira végén járunk, hogy átterjedhet a többi szervére és akkor vége mindennek.

2020. jan. 8. 23:07
 5/12 anonim ***** válasza:
Szegény Édesapád :( A sugárra adnak időpontot, 15 perc max az egész, csak ha csúszás van, akkor kell várakozni. Pedig hétfőtől péntekig menni kell mindennap az adott időpontra. Te is elvihetnéd Édesapád, nem kell ahhoz kiíratnod magad, 17 óra után is kaphat időpontot, munka után is elvihetnéd. S valóban, a késlekedés csak növeli az esélyt az áttétekre!
2020. jan. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet február végére már annyira vérszegény lesz az állandó vérzéstől, hogy tárgytalan lesz az egész kezelés, vagy bélelzáródást kap a növekvő daganattól. Műtétről nincs szó? A befekvés lenne neki a megoldás, ha nem sikerül kísérgetnetek, legyél rajta, hogy előbb befekhessen, hiszen az állapota indokolja!
2020. jan. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Szerintem is, de az orvos szerint nem sürgős. Röhejes...

Az a baj 12-től dolgozok rugalmas munkaidőben, tehát van, hogy este 10-ig van hogy 6-ig. Tehát csak a délelőtt a megoldás, de mondta az orvos ez hetente változna, nem tudja garantálni, hogy mindig fixen délelőtt el tudnak minket látni.

2020. jan. 8. 23:50
 8/12 A kérdező kommentje:
Műteni nem tudjak, amíg nem csökkentik a daganatot, ezért kellene a kezelés
2020. jan. 8. 23:51
 9/12 anonim válasza:
fogadj mellé egy gondozónőt, akinek autója is van, megfürdetni is tudja, és mindig elkiséri, amikor kell - előbb-utóbb ugyis 24 órás felügyeletre szorul a demenciája miatt - másfél hóbapig ki kell birni a gondozónő kültségét, 1000 ft/óra árral szá olhatsz, a facebookon vannak csoportok, ahol találhatsz ápolót , sokan vállalnak ilyen munkát, melyik városban laktok?
2020. jan. 10. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Bp-i vagyok, akkor már 1,5 hónap táppénz ez jobban járok anyagilag. És még pihenhetek is.

Végül utso pillanatban befekves mellett döntöttünk. Nincs rá keret lehet fuvar is kellene mert nem bírná bejarni legyengülne. Nem pénz sajnálatrol van szó. Nincs rá keret igen ennyire csóró vagyok, nincs spontán 500-600 ettem bejáró plusz egy ápoló.

2020. jan. 10. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!