Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 3 szem Lopediumot vettem be,...

3 szem Lopediumot vettem be, mert többször volt lágy székletem, kell félnek a bélelzáródástól?

Figyelt kérdés

Eddig maximum 1-2 darabot vettem be ha muszáj volt, viszont most "későn" tudtam meg, hogy egy hosszabb útra kell indulnom, így valószínű idegi alapon 6x kellett mennem wcre egy óra alatt, ráadásul még a 2 szem után is 2x, akkor vettem be a harmadikat. Szerencsére utána elmúlt és el tudtam indulni, viszont most felek, nehogy legyen valami bajom tőle. Igaz, a betegtájékoztató szerint napi 8 szemet is be lehet venni... De nekem az 1-2 szem is van, hogy 5-6-7 napra megfogja a hasam. Ha tegnap délután vettem be, van értelme ma megpróbálom elindítani? Persze nem hashajtora gondolok, hanem pl. gyümi+koffein kombinációja általában hatni szokott és megnyugodnék, ha menne a dolog. Más tippetek van esetleg? Azóta ettem amúgy, gázok már távoznak (első órákban azokat is meg szokta fogni)

Van értelme félnem? Évek óta muszáj szednem, és félek, hogy egyszer megtörténik az elzáródás. :(


2020. jan. 11. 08:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem az elzáródástól kell félni, hanem attól hogy megacolon alalul ki
2020. jan. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mi az a megacolon? Magyarul nem találok róla leírást. De ez nem szerepel a lehetséges káros következmények között a leírásban, a bélelzáródás viszont igen. Viszont így nem értem, hogy akik krónikus hasmenésre szedik akár naponta 1-2-3 szemet is, azoknak hogy nincs semmi bajuk évekig?
2020. jan. 11. 08:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Belkitágulás.

Normális ember nem szedi tartósan hosszú távon, nem arra van "kitalálva"

2020. jan. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Itt is olvastam, hogy orvos javasolta a napi több darabot, ezért nem is értem.

Ez a megacolon gyakran előforduló dolog? Én kb. 10 éve szedem, van amikor heti 1x is muszáj, de volt, hogy hónapok is kimaradtak.

Mik a tünetei a megacolonnak? Ha valakinek ez lesz a baja, hogyan orvosolják?

2020. jan. 11. 08:51
 5/6 anonim ***** válasza:
A Lopedium nem jo semmire sem.
2021. aug. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Elég sokszor a lakást sem tudtam volna elhagyni nélküle amikor muszáj volt, így ezt azért nem mondanám...
2021. aug. 7. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!