Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Végbél válladékozás, mi okozza?

Végbél válladékozás, mi okozza?

Figyelt kérdés
Az egész dolog nagyon régre nyúl vissza. 4 éve kezdődött,hogy egy nyári napon felkeltem, és a végbelemet nagyon furán éreztem. Mintha nyálkzott volna ,és csipett. Nem törődtem vele,úgy gondoltam elmúlik,de 3-4 hónap alatt nagyon rossz lett a dolog. Elkezdődött az iskola, és azon kaptam magam,hogy nemtudok felvenni olyan nadrágot, ami nem farmer, mert minden más nadrágom "átnedvesedett" a végbelemnél. Nagyon kinos volt. Szóltam a szüleimnek ,és elmentünk orvoshoz. Itt tennék egy kitérőt! Vajdaságban élek ,tehát Szerbiában. Mindenki a Magyar egézség ügyre panaszkodik,de itt még korházat se talalni 40km-en belül, és azok is csak szerbül müködnek, és nagyon lemaradottak. erre még kitérek. A faluba ahol én elek van egy nagyon kicsi orvos ugyhogy oda elsem mentünk, egyből egy közeli településre metünk. Ott nem mondtak semmi érdemlegeset csak beutalókat kaptunk mindenfelé, és mindenféle vizsgálatra. Volt néhány vizsgálat amit Szerbiában nem csinálnak a korházak csak privát orvosok, tehát átszámitva a privát orvos ára 60.000ft. A minimál bér,pedig 70.000 ft. Tehát 1 hónap alatt utazás és a vizsgálatok ára,sokkal több volt mint anyukám 1 havi fizetése, pedig mar akkor ki volt fizetve 12 év egézségügyi biztositás, de egy fillért nem kaptunk vissza. Nem számit. Az iskolábol renszeresen kimaradtam, szerencsére nagyon okos vagyok(nem ön cigi)és csak 6.-os voltam,tehát még igy is megvoltam szinkitünő. mikor már egy éve jártunk az orvoshoz és semmi kézzelfogható infót nem kaptunk csak annyit,hogy LEHEt ,hogy baktérium okozza. Most,hogy igy vissza gondolok antibiotikmot se kaptam,mindegy. Tehát 1 év korházba jarás es nagyon sok pénzel később, nagyon szarul éreztem magam,hogy ezt a pénzt és időt hasznasabban is eltölthetnénk. Ugyhogy azt tettem amit nem kellett volna....hazudtam..mindenkinek..azt mondtam,hogy elmúlt.3 éve mindenki úgy tudja meggyógyultam. De nem. Folyamatosan fogyok, nincs élet kedvem, rossz a közérzetem, minden nap faj mindenem és ha ez nem lenne elég, wc-papirral tartom vissza már 4 éve a nyálkát, ami nagyon büdös és kellemetlen. Tehat itt vagyok lassan 17 evesen es nemtudok mit csinalni. Szuleimnek nem merem,nem is akarom mar elmondani, probalok minel tobb idot veluk tolteni es varom, mikor lesz az a nap mikor nem kelek fel. Ha elolvastad a tortenetemet nagyon szepen koszonom,es ha neked is ilyen problemad van ROGGTON fordulj orvoshoz! Akinek pedig mar kigyogyult kerem segitsen,hogy neki mi segitett.

2020. jan. 11. 19:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon sajnállak!


Parazitára teszteltek? Különböző férgekre gondolok... Tudom, undi, de talán ez is lehet probléma.

2020. jan. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ja igen azt elfelejtettem irni,hogy minden tesztre negativ lett az eredmeny, ugye ami alap esetbe nagyon jo,hogy semmi bajom nincs,de most nem ez a helyzet.
2020. jan. 11. 23:33
 3/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Biztos,hogy valami nincs rendben,hiába negatívak a tesztek. Nem tudom milyen vizsgálatok voltak,de kellene MR,colonoscopia,gyomortükrözés,máshogy nem lehet kizárni betegségeket.
2020. febr. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehetne például Crohn betegség és sipoly, ezeket is kizárták?
2020. szept. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta?
2020. szept. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Gluten-intolerancia, Crohn-betegseg, valamilyen belgyulladas...

Nagyon, nagyon sajnalom. Ertem, miert titkoltad. Most itt a Covid. De muszaj a vegere jarni valahogy.

Viszont nem lehet, hogyha aszerint probalnal dietazni, mintha Crohn-beteg lennel, az sokat javitana? Bevallani a kisebbik fele, ez is penzkerdes, gondolom. De Google-ozz utana Crohn es liszterzekenyseg eseten mi az, ami kerulendo foleg.

2020. szept. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hogy őszinte legyek semmit nem zártak ki mert igazából tényleg semmit nem mondtak,fennállhat a Crohn betegség is,de ami érdekesebb az a gluten intolerancia,hisz a tünetek 90% igaz rám,pl vér vétel után mondták,hogy vashiányos vagyok,de sosem gondoltam,hogy párhuzamba hozható a kettő.A fog zománcom is kezelésre szorult. Úgyhogy ez most tényleg érdekel. Köszönöm a válaszokat és,hogy újra látok némi reményt a kigyógyulásra. :)
2020. szept. 10. 21:22
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a lisztérzékenység nem magyarázná ezt a váladékozást. Azóta is fennáll? Én inkább Crohn-ra gondolok. Remélem, találtok olyan gasztroenterológust, aki alaposan kivizsgál. Milyen vizsgálatok voltak eddig? Tükrözés, szövettani mintavétel, MR esetleg volt?
2020. szept. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!

Azóta mi újság veled, jobban vagy?

Nekem csak az fura ebben az egészben, hogy nem mutatott a vérkép gyulladást? Vagy az UH? Mert annak is kellett volna, ha ez attól van. Én úgy tudom IBS-nél is előfordulhat minimális váladékozás, de nem ennyire, hogy magától jön így kifelé, ez elég érdekes. Nekem sipoly lett volna a gondolatom.

De kiderült valami végül?

2023. okt. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Kis státusz jelentés:

Ugyan úgy nem múlt el. 8-9 éve minden nap ezzel küzdök.

Azóta viszont elköltöztem otthonról, már Magyarországon élek,saját fizetésem van, és fizetem a TB-t, de még nem sikerült rávennem magam, hogy elmenjek egy orvoshoz. Leginkább azért mert fogalmam sincs, hogy hogy működik, kihez kell menni, hova, meg ilyesmi. Úgyhogy ez még várat magára. Ha valaha is lesz valami megoldásom erre, ez lesz az első portál ahol közölni fogom. :)

márc. 10. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!