Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mik lehetnek ezek a csomók a...

Mik lehetnek ezek a csomók a hátamon derékmagasságban a gerincoszlop mellett?

Figyelt kérdés

2 éve és kb 2 hónapja fedeztem fel az első két-három csomót (1 a gerinc mellett a másik az egyik hátoldalam közepén vízszintesen és kicsit feljebb a deréknál, a harmadik pedig alul), akkor azt megmutattam a kórházban megtapogatta a doktornő, és azt mondta, hogy ez zsírcsomó.

Most még egy csomót felfedeztem és megint előtört bennem a pánik, az ismerőseim között (nem vérrokon) volt egy rákos beteg, az is lehet, hogy hipochondria ez, elkezdtem érezni a csomókat és a hónaljamban is lett (érdekes, hogy az a hónaljam a másik oldalon van, mint az új csomó) valami fájdalom, de az lehet, hogy csak szőrtüszőgyulladás, vagy azért, mert most cseréltem izzadásgátlót és nem jó az új.

Vérképet kb 1 hónapja csináltattam és ami érdekes, hogy nem volt eltérés benne (igaz tumor markerek nem lettek csinálva), süllyedés is rendben, tehát tényleg minden érték normál tartomány.

Ez mellett még az egész hátam is ropog, ha forgatom, de ezt betudom annak, hogy most lettem gerincferdüléssel diagnosztizálva.

Tudom, hogy majd elmegyek ultrahangra és utána megnyugszom, vagy elkezdem a kezeléseket, ha olyan az eredmény, de még van időm az időpontig, addig meg szét izgulom magam. Még fiatal vagyok a 20-as éveim elején, nem szeretnék súlyos betegséggel kűzdeni.


Szerintetek mi lehet ez? Van rá esély, hogy zsírcsomó, még így is hogy érzem, vagy ez már rosszabb? A hónaljamban a fájdalom és ez között lehet összefüggés vagy az csak szőrtüsző, vagy pattanás?


Köszönöm a válaszaitokat előre is!



2020. jan. 12. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Ha komoly bajod lenne,akkor a vérképen is látszana.
2020. jan. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kandelakuku ***** válasza:
78%

Nekem is van 1-2 csomó a testemen, de nem fáj, csak van. Az enyém izomcsomó, előfordul, nincs vele baj. Az viszont jobban aggaszt, h ennyire “ráizgulsz” a lehetséges betegségekre. Ha így haladsz, már csak azért is lesz vmi bajod, mert bevonzod!

Fiatal vagy, inkább azt mantrázd, h egészséges vagy!

2020. jan. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 gublug ***** válasza:
64%

Szevasz,

Nem azert ropog a hatad mert gerincferdulessel vagy diagnosztizalva. Had ropogjon. Vegezd a gyogytesit rendesen. Gerincferdules nem nagy cucc. Rengeteg embernek van.

Kevesebbet telefonozz - HA telefonozol. A fej folytonos elorebuktatasa h a telod nezd art a gerincnek.


A zsircsomok - ahogy elhangzott - nem veszesek.

Nem kell aggodnod.

De ha paraztatod magad, akkor megerdemled.


Szoval nezz utana magad ezeknek a dolgoknak. Oovass utana, nezz videot. Tajekozodj.

2020. jan. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz :-)
2020. jan. 12. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!