Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mellrák után 6 évvel. Hogyan...

Mellrák után 6 évvel. Hogyan cselekednétek a helyemben? L/19

Figyelt kérdés

Édesanyám mellében/hónaljánál 6 éve a szűrésen egy pinpong labdányi daganatot találtak... azonnal elkezdődött a kezelése... kemoterápiát kapott egy jó ideig majd megműtötték...amin akkot keresztülmentem és a családom is azt nem kívánom soha soha senkinek...azt a személyt akit a földön mindennél jobban szeretsz, az édesanyádat ennyire leépülve kiszolgáltatottan látni elmondhatatlanul rossz....mikor a kemoterápiát kapta egyik este váratlanul 40 fokos láza lett... nagyon borzalmas volt az az este...egyszerűen felfoghatatlan volt...sose fogom elfelejteni. Bevitték a korhazba es fogalmunk sem volt mi lesz ezután...


A mutet utan nehezem épült fel de sikerült. Én mindezek alatt 12 éves voltam, de annyira éretten kellett viselkednem mint 1 felnőtt... a kistesómnak el kellett mindent magyarázni, mert ő mindig sírt...

Aztán teltek az evek, folyamatosan jár szűresre. Évenként kell mrnnie, ez elegendő?

Esetleg járjon magánorvoshoz szűrésre aki alaposabb munkát végez?


Elvileg azota tunetmentes...de nemrégiben olvastam hogy azoknal a noknel akik emlodaganatosak voltak es hiaba tunetmentesek evek ota kb 6-7 ev mulva a csontokban talaltak attetet es ezzel gyogyithatatlanok lettek....

Az en Anyukám most 50 éves...és gyakran panaszkodik hogy faj a háta ha felül stb stb...csontritkulása van ami annak a jele amit az imént említettem!?

Az lenne a kérdésem hogy Én mit tehetnék? Van valami gyógyszer ami a csontritkulás ellen jó? Mit javasoltok?

El vagyok keseredve és keresem a megoldást...

Illetve mennyire van esélye hogy egyszercsak valahol a testében egy újabb daganat alakul ki?

Mire figyeljek?

Koszonom szepen a segitseget!!


2020. jan. 12. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Évente egy mammográfia és egy teljes CT kellene. Sajnos jöhetnek áttétek még évek múlva is.
2020. jan. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Milyen vizsgálatokat csinálnak az évenkénti kontroll során? A teljes test állapotáról a Pet CT ad részletes eredményt.

Sajnos bármennyi idő telt el a műtét és a kezelés óta, bármikor kialakulhat újabb tumor. Ezért jó lenne évente PetCT csinálni.

A csontritkulásra vannak nagyon jó gyógyszerek,amiket szakorvos (Pl.reumatológus) ír fel DEXA, vagy ODM szűrés után,mert a gyógyszerelés ennek a vizsgálatnak az eredményétől függ. Van akinek elég a D-vitamin, Calcium,van akinek "komolyabb" gyógyszerre van szüksége.

2020. jan. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igazból nem neked kéne figyeled, hanem neki. Pl. rendszeres emlővizsgálat otthon (saját magának), csontritkulás ellen többféle kezelés is van, háziorvossal kell ezt megbeszélni (kálcium tartalmú szerek, D vitamin, stb).
2020. jan. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ a kiújulás. Paradox módon, a kezdetben jobb prognózisú, hormon receptor pozitív, jól differenciált daganatok hajlamosak arra, hogy 10-15 év múlva térjenek vissza, leggyakrabban a csontokban.

Az évi követés panaszmentes betegeken elégséges, de ha panaszok vannak, akkor javasolt egy soron kívüli kivizsgálás. Egyes onkológusok csontscan-t is szoktak kérni ilyen esetekben. Azt fontos tudni, hogy a csontritkulás gyakran okoz csigolyaösszeroppanást, ami hátfájdalmat okoz, vagyis önmagában ez még nem vészes tünet. Ha a tumor markerek is emelkednek, akkor javasolt PET/CT-n is elgondolkodni, de azért a panaszmentes betegek évenkénti PET követése erős túlzás anyagilag és sugárterhelés tekintetében is.

A daganattól függetlenül a csontritkulást is javasolt kezelni.

2020. jan. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!