Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Be kell ülni a kórházba...

Be kell ülni a kórházba vérnyomáscsökkentő váltásakor?

Figyelt kérdés
Pár hete rosszul kezdtem lenni a vérnyomáscsökkentőmtől, piros foltok kezdtek megjelenni rajtam, fulladtam, alig kaptam levegőt, nagyon lement a vérnyomásom, 105/49 is volt. Lecsökkentettem az adagját a gyógyszernek az ünnepek alatt, hpgy lássam minden rendben lesz e, a vérnyomásom akkor kezdett helyreállni mikor az adagnak a negyedét vettem csak be, akkor már 119/70 is volt, de csak fuldokoltam, jelentek meg továbbra is a foltok, s most két napja nem vettem be egyáltalán, a vérnyomás max 130-ra ment fel, de le is ment hamar 125-re, de ma nem voltak légzési panaszaim egyáltalán és a tegnap sem, miőta nem szedem a gyógyszert. Csak holnapra tudok elmenni szívorvoshoz, és valószínűleg új gyógyszert fog adni, de amiatt mert váltok be kell mennem a kórházba? Egyébként a gyógyszerem a betaloc zok 50mg-s most, és olvastam a mellékhatásoknál, hogy jöhetnek ki foltok tőle és fulladást is okozhat, főleg ha asztmás vagy és én az vagyok. Szerintetek mitől lehet ez? Allergiás lettem a gyógyszerre, vagy már túl sok nekem? Egy éve szedem már, és inkább ebben a hónapban jelentkeztek a panaszok.

2020. jan. 12. 13:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem kell bemenned kórházba, a vérnyomásodra még mindig az eddig szedett gyógyszer hat, 3 nap alatt ez nem múlik el. Ha allergiás lennél a gyógyszerre, már régen kijött volna.
2020. jan. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem kell kórházba menni vele,ambulanter szokták beállítani a gyógyszerelést. Sajnos a béta-receptor-blokkolóknak gyakran van az általad leírt mellékhatásuk, anélkül,hogy valaki érzékeny lenne rá,vagy besokallna tőle. Az a lényeg,hogy Te nem bírod és váltani kell.
2020. jan. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!