Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Súlyos fogyatékosság adókedvez...

Súlyos fogyatékosság adókedvezmény, miért küldd a háziorvos vissza a szakorvoshoz, ha ő is ki tudja állítani az igazolást?

Figyelt kérdés

Tudomást szereztem róla, hogy már ezer éve fent áll egy betegségem, aminek BNO kódja szerepel a listán, tehát jogosult vagyok. A háziorvos azt mondta, hogy előbb menjek vissza a szakorvoshoz, hogy ő adjon egy igazolást, hogy végleges a betegségem, holott a napnál is világosabb az, hogy mióta áll fent, hiszen vittem az összes régi leletem. És ha a szakorvos leigazolta, utána menjek vissza hozzá és ő állít ki igazolást, holott az a formanyomtatvány, amit adott, az maga az igazolás, amit a szakorvos/háziorvos is kiállíthat.


Másnak volt esetleg hasonló problémája? Most vagy átvert, vagy tényleg nem ért hozzá.



#adókedvezmény #súlyos fogyatékosság #betegség után járó adókedvezmény #betegség után adókedvezmény
2020. jan. 15. 20:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azért mert ilyen igazolás kiadásárea csak szakorvosnak van jogosultsága .
2020. jan. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem, a jogszabály szerint háziorvos és szakorvos is megállapíthatja. Az igazoláson is így szerepel az aláírásnál, szakorvos/háziorvos
2020. jan. 15. 20:59
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem vert at. Ha nincs egyetlen belathato idon beluli szakorvosi leleted, ami kimondja a betegseged es az a bno szerepel a diagnozisnal, akkor mindenkepp szakorvostol kell, de ha lenne is csak regi, akkor is szakorvostol kell.

Mi ugyanezt jartuk csak mashoz kellett az igazolas es tenyleg nem allithatta ki a haziorvos.

Nyugodj meg, nem vert at.

2020. jan. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

3-as voltam: jogszabaly jogyszabaly hatan van tele tablazatokkal es kivetelekkel. Torveny-kormany rendelet-rendelet aztan majd szembesulsz a melyik ugyintezo mit monddal. A nyomtatvanyon lehet azert szerepel a haziorvso is, mert a forma ugyanaz de o megis tok mas esetekben irhat ala ugyanazon a nyomorusagos igazolason. A haziorvosok amugy se szeretnek nagyon specko "tudomast szereztem rola" cimu uj ismeretekkel kiserletezni, hiszen ezekhez a halal bonyolult jogszabalyokhoz ok se feltetlenul ertenek es lehet az adott doki praxisaban alg van ra pelda. A hazidokid feladata agyogyitas es a gyors helyzetfelismeres lenne, hogy hova kuldje tovabb a hozza fordulo beteget, az asszisztensenek kellene adminisztralnia es persze iylen esetekben az oephez, navhoz, jogtarhoz masik haziorvos nala okosabb asszisztensehez fordulnia vagy korhazi ismerost felhivni...uhumm. biztos belefer neki.

En porogtem egy hasonlo igazolason a neten mar mindent atbujtam beszeltem jogasszal, fb csoporton kerdeztem, aztan kiderult a kis papirkaval tenyleg a szakorvoshoz kellett menni aki 1 perc alatt.megirta miutan akezebe nyomtam a korhaz folyosojan es mosolyogva mondta, de hat ezt barmikor kerhette volna mar, ne adjak ketto peldanyt?

2020. jan. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Nem vert at. Ha nincs egyetlen belathato idon beluli szakorvosi leleted, ami kimondja a betegseged es az a bno szerepel a diagnozisnal, akkor mindenkepp szakorvostol kell, de ha lenne is csak regi, akkor is szakorvostol kell."


Van leletem, most voltam 2 hónapja szakorvosnál, ott van rajta a kód. Sőt 2 évenként is van egy újabb leletem visszamenőleg, és mindegyiken rajta van, és vittem magammal :(

2020. jan. 15. 21:13
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig nem érted? Nem leletek kellenek, hanem IGAZOLÁS a betegség meglétéről. Azt pedig az adott betegséggel foglalkozó szakorvos adhatja ki.

De nem kötelező igégybe venni, ha ennyire nem akarod.

2020. jan. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Most hadd ne keressem elő a jogszabályt, hogy az igazolást háziorvos is kiállíthatja. Egyébként két ismerősönek is a háziorvos maga állotta ki, szakorvosi lelet alapján.
2020. jan. 15. 21:56
 8/12 anonim ***** válasza:
És miért nem akarsz elmenni szakorvoshoz?
2020. jan. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Megyek majd, csak bosszantó, hogy ő is ki tudná állítani, és igazából csak arra lettem volna kíváncsi, hogy inkább csak hárította-e a dolgot
2020. jan. 16. 19:37
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez az orvostól is függ. A férjemnek is járna elvileg, az orvos ki akarta állítani a papírt, mikor az asszisztens közbe szólt, hogy nem lehet, és így nem adta ki. Majd most megy kontrollra szakorvoshoz, rá kérdez.
2020. jan. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!